Sahura kadar sohbet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Ma'at, hocam bu mesaj orada yoktu. Buna bi' el atar mısınız?

Konu mesajı-Technopat Sosyal.png

500 tane mesaj olacakmışmış

@408157 özellikle bu tarz konuları arıyorsan bu konuyu öneririm:

Silinmişti, konu bütünlüğü bozulmasın diye geri aldım ben. Recep Baltaş bilerek bu şekilde bırakmış gibi duruyor. Ondan büyük harf kullanımına karışmadım.

Ben de diyorum, gökten mi indi bu mesaj? Daha 10 dk önce yoktu. :D

Yaptığınız şeyi mantıklı ve güzel buluyorum ama konuyu takipten çıkma olayınızı anlayamadım.
Forumda garip bir sürü psikolojisi var. Buna dahil olmamak ve bu bağlamda takınılan garip, nobran tavırların eseri olan; çekinilmeden ortaya dökülen etik dışı mesajları görmemek adına genelde kendimi soyutlamaya çalışıyorum.

Sen de bilirsin ki forumda en eften püften meselelerde bile sansasyon yaratılıyor ve bu ufak çaplı olarak başlayıp, giderek büyütülen bir linç evresi haline gelmiş oluyor.

Bu gördüğüm kadarıyla, her ne kadar iyi niyetle açılan bir konu söz konusu olsa bile oluyor. Kızdığım nokta yersiz yere de sıklıkla yapılıyor olması; yeri geldiğinde yapılması gerekiyor elbette ama ucu açık bir şekilde en gerekmeyen, alakasız yerlere bile yaymaya çalışanlar halihazırda fazlasıyla var.

Şimdi 1-2 örneğini verirdim de neyse...

Bir üye, herhangi bir fikrini veyahut da düşüncesini öne sürdüğünde o fikri/düşünceyi absürt bulsam bile yeri geldiğinde "İnternet ortamıdır; herkes üzerine gitmiş, daha da fazla gitmemek gerek." diyerekten çok da ilgilenmemeye çalışıyorum yazdığım nedenleri göz önünde bulundurarak.

Gördüğüm kadarıyla bazı insanların tepkisi bile yapmacık, gerçek değil, sahte. Sırf çoğunluk muhalefet oldu diye, bu zincirden birilerine yaranmak için nemalanmaya çalışıp, 3-5 etkileşim adına bu garipliği üzerine yakıştıranlar bile var.

Cümle bayağı düzensiz oldu bu arada. Normalde böyle yazmam. :p

Gün içinde 2-3 kere denk geldiğim bile olmuştu, konudan konuya geçince bile değiştiğini görmüştüm
Bilmem, ben de bilmiyorum neden yaptığımı. 😀
Aslında benim var hocam, ayrıca gördüğüm kadarıyla aynı fotoğrafları koyuyorsunuz. Belli bir döngüyle mi değiştiriyorsunuz çözebilmiş değilim 😃 Bazıları garip gelse de bazılarının hoşuma gittiği oluyor. :)
Bazıları garip bir ön yargı oluşturuyordu. Bunu göz önünde bulundurarak sürekli ikilemde kaldığım noktalar oluyordu. Bazıları ruhumu tam olarak doğru yansıtmıyor.

Bence bazen düşünebilmek, mantıklı ve farklı bakış açılarıyla yorumlamak bilmekten daha önemli.
"Bilinirliği" yazacaktım, yanlışlıkla "Bilirliği" yazmışım. Halihazırdaki bilgi birikimimin, belli başlı konularda fazlasıyla olduğunu düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı