Saint Row The Third Alacakların Dikkatine !

Barış Can KURT

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bir bilgilendirme yazısı yazmak için açtım bu konuyu. Sizinde benim düştüğüm hataya düşmenizi istemiyorum. Geçen günlerde Saint Row The Third oyununda yüksek indirim vardı. Oyunu daha önce arkadaşımın konsolunda oynamıştım. Bu yüzden hiç huyum olmasa da fazla araştırmadan oyunu satın aldım. Maalesef oyunda ciddi optimizasyon sorunları var. Ben oyunun aldıktan sonra bu sorunlardan haberdar oldum.

Sorunun benim sistemimden kaynaklanmadığını kesin olarak anlamak için güçlü bir sistemi olan arkadaşımdan oyunu denemesini rica ettim. Kendisinin sisteminde AMD R9 290x OC ekran kartı var. (Diğer bileşenleri de aynı seviyede fakat referans için ekran kartı modeli yeterli olur sanırım.) Maalesef aynı sorunu kendisi de yaşadı. İnternet üzerinden düzinelerce yabancı siteden konuyu araştırdım ve yapılabilecek tek şeyin, ayarların tamamını kısıp bol bol lag içinde kasa kasa oynamak olduğunu gördüm.

Bu sıkıntıyı yaşadığım için sizlerde yaşamayın diye buradan bildirmek istedim. Bir oyun almadan önce kılı kırk yaran birisi olarak nasıl oldu da bu hataya düştüm hala bilmiyorum. Hepinize iyi oyunlar diliyorum.
Not: Arkadaşlar bahsettiğim sorunlar sadece bana ait değil. Saints Row The Third' ü PC platformunda oynayan oyuncuların neredeyse hepsinin maruz kaldığı sorunlar.

Bu yüzden; benim bilgisayarımda çok iyi çalışıyor ya da senin pc sorunluymuş gibi yorumlar atmazsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet optimizasyon sorunu var fakat o kadar oyunu etkileyecek düzeyde değil bence. GTX 770 kullanıyorum, oyunu en yüksek ayarlarda çokda az bir takılma ile oynayabiliyorum.

Oyunda belli bölümlerde lag var. Neden bilmiyorum. Belki de xbox kontrolcüsü ile oynayanlar o sorunu yaşamamışlardır. Ama oyun ben mouse ve klavye ile anlaşamıyorum diyor inatla. Kasma sorunu lagtan daha az dediğiniz gibi.

Oyuna üç gün önce düzeltme updatei geldi. Sorun tam olarak düzelmedi. Güncel bir sorun anlayacağınız. O yüzden belirttiğim gibi sadece bilgilendirme ve uyarı amaçlı bir konu. Sorun önceden olmayabilir, veya belli bir sistem ile sorunu da olabilir oyunun. Oyunu sorunsuz oynayanlar oyunu ne zaman oynadıklarını yazarlarsa daha iyi olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı