Şakadan anlamıyorum

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Konu başlığında dediğim gibi hiçbir şekilde şakadan anlamıyorum. Örnek vermek gerekirse, bir büyüğüm veya arkadaşım bana bir şaka yaptığında bu sözel bir şaka veya fiziksel fark etmez 1 saat düşünüyorum bu kişi bana bunu şakayla mı dedi yoksa gerçekten mi dedi diye kafamı kurcalıyorum.
Bu şakadan anlamama gibi bir olayda arkadaşımın bana yaptığı bir şakada diyalog böyleydi.
Yürü git LAN köpek.
Evet bunu dedi diye çocuğa yumruk atmıştım (yavaş).
Arkadaşlar dediğim gibi ben şakadan anlamıyorum ve bu hayatımda zorluk yapıyor.
Ben nasıl şakadan anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şakanın içinde bir gerçek mi yatardı öyle bir laf vardı ama burada yumruk atman bayağı sert olmuş. Burada ses tonu nasıldı o önemli. Yumruk atmanın sebebi gerçekten şakadan anlamaman mı yoksa arka planda gıcık olduğun başka şeyler olabilir mi?

Her şakanın içinde bir gerçek mi yatardı öyle bir laf vardı ama burada yumruk atman bayağı sert olmuş. Burada ses tonu nasıldı o önemli. Yumruk atmanın sebebi gerçekten şakadan anlamaman mı yoksa arka planda gıcık olduğun başka şeyler olabilir mi?
Şakadan anlamamam :D Sonra çocuktan özür diledim yemek ısmarladım. Çocuk dedi ki gel bir daha vur dondurma ısmarla :D : D

Her insan şakayı sevecek diye bir kaide yok.

Ben de bana yapılan şakalara falan ciddiye alıyorum.

Sende öylesin sanırım kişiden

Kişiden kişiye değişen bir durum bu.

Şakanın da bir dozu vardır
mesela ben normalde eskiden çabuk sinirlenen bir insandım
şu an azıcık uysallaştım

Alttan alabilmeyi falan öğrendim
ama bazıları bunu fırsat bilip üstüne çıkmaya çalışıyor sonra da kapışıyoruz

Şaka sana hoş gelmiyorsa tavrını koy ortaya.

Her insan şakayı sevecek diye bir kaide yok.

Ben de bana yapılan şakalara falan ciddiye alıyorum.

Sende öylesin sanırım kişiden

Kişiden kişiye değişen bir durum bu.

Şakanın da bir dozu vardır
mesela ben normalde eskiden çabuk sinirlenen bir insandım
şu an azıcık uysallaştım

Alttan alabilmeyi falan öğrendim
ama bazıları bunu fırsat bilip üstüne çıkmaya çalışıyor sonra da kapışıyoruz

Şaka sana hoş gelmiyorsa tavrını koy ortaya.
Teşekkürler :)

Aranızdaki samimiyet ne olursa olsun ''yürü git lan köpek'' zaten şaka olmamalı bence. Şaka amaçlı da olsa bu tarz şeyler beni de çok rahatsız eder. Yakında iş hayatım başlayacak ve bu zamana kadar hiçbir arkadaşımın böyle bir tavrı olmadı ben de müsaade etmedim.

Geri
Yukarı