Sakalım çıkar mı?

Onu bilemeyiz ki. Sakal var sakal olmadan ciplak hissedersin, sakal var sakal gordugun her gun yuzune kufredersin.
Zaten her gün tıraş olmak zorundayım ki? Top sakal çıkıyor.
Ben genel olarak kıl sevmediğim için de öyle düşünüyor olabilirim. Kimi insan var; 10 cm sakal uzatıyor ama sakalına bakmıyor bile. Kimi insan var; sakalı uzatıyor ama sevdiği için de bakıyor. Bir de benim gibi nereden çıktı bu kıllar kesmesi ayrı kesmek için vakit harcaması ayrı dert diye hayıflananlar var. :)
Not: @89666 , top sakal tıraşı 2 dakikadan kısa sürer. Bütün bölgeye bir de gür çıkarsa o zaman hele 3-4 günde geçerse tabiri caizse kazımaya başlarsınız. Çıkıp çıkmaması da genetik bir sorun yoksa genellikle hormonal veya kıl kökleriyle alakalı olur. Çok dert etmeyin.

Lazer epilasyon dusunuyorum arkadas. Evi kiralamak ve ev satin alip oturmak gibi bir sey artik. Istemiyorum bu killari.
Tıraş olurken ben de böyle asabileşiyorum. 😂
Efsane değil, doğrudan dermatoloji kliniğinden bana söyledikleri şey bu. Lazer epilasyona gidiyorum. Her seferinde “sakın bu süreçte jilet değdirme, kıl yoğunluğunu artırır” diye uyarıyorlar.
Kıl çıkmasını veya çıkışını arttırmaz jilet ile tıraş olmak çünkü jiletin kıl köklerine bir etkisi yoktur. Jiletle tıraş olmak kıl köklerinin kesiliş biçiminden kaynaklı daha sert çıkmasına sebep olur sadece. O durum ağda için geçerli olabilir de onun teferruatına ben de hakim değilim.

Hocam aman sakal bırakmayın ya da kesmeyin 16 yaşındayım Gandalf gibi sakallar çıkıyor jilet kullanmayın sadece makine yoksa ileride askerlikte sorun yaşarsınız sürekli her sabah kesme vs. gibi sorunlar olur ben fırsat bulursam lazer ile aldıracağım sakallı olmak her insanın farkına göre değişir.

Tıraş olurken ben de böyle asabileşiyorum. 😂

Kıl çıkmasını veya çıkışını arttırmaz jilet ile tıraş olmak çünkü jiletin kıl köklerine bir etkisi yoktur. Jiletle tıraş olmak kıl köklerinin kesiliş biçiminden kaynaklı daha sert çıkmasına sebep olur sadece. O durum ağda için geçerli olabilir de onun teferruatına ben de hakim değilim.
Sertleştirmiyor da, temiz kesince kıllar tekrar çıkarken kısa olduğu ve ucu küt olduğu için sert hissi veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı