Sakallı Dabbe Dedemiz

Emre Efe

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu numarayı 10 dk. önce falan aradım arapça bir şeyler söyledi en sonunda başka bir ses "Allayhu vekber dabbbeeee" dedi kapattı. WhatsAppdan resime falan baktım 2 sakallı var ürkütücü. İnternette faturalı hatlar için para tuzağı olduğu söyleniyor. 118 80 den sordurduğunda bir şey bulunamıyormuş. Şunun aslını astarını araştıracak var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette de araştırdım ve birçok kişi bu konu ile ilgili konu açmış fakat cevap alamamış. KızlarSoruyor.com da pinklekız şöyle diyor;

"O numaraya genelde musallat numarası derler. Bir şahıs bir bant kaydı dinletir ve o telefon günün 20 saati açık durur, 4 saatlik bir paydosu var. 4 saat içerisinde ise Whats App'taki iletişimlerden sizinle iletişim kuruyor ve ezan okuduktan sonra "Dabbe" deyip kapatıyor. Whats App dan yazarsa kesinlikle cevap vermeyin!

"Bilinmeyen numaralara sorduğunuzda böyle bir numara yoktur diyor, yani gayet saklı bir numara. "

Son düzenleme:
Ses kaydı almak aklıma gelmedi, fakat herif Türkçe biliyor. okuldayken arkadaşlarla paylaştım bu konuyu, onlarda aradılar sohbet etmişler. :D

Böyle saçma sapan şeylere inanan, duydugu her halti merak eden, okuduğu numarayı bile çeviremeyen 546 yerine 549 çevirip 50 kere arayan hızını alamayıp whatsapp dan mesaj atan kufurler yazan kaç kişiyi daha mahkemeye vermek zorunda kalacağım bakalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı