Sakız çiğnerken çürük azı dişim ortadan ikiye kırıldı

Erennnimo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Azı dişim 12 yaşımda çürümeye başlamıştı ve bayağı ağrıtıyordu. Korkumdan o zamanlar doktora gitmedim fakat 2-3 yıl sonra iş ciddiye bindi ve doktora gittim. Disimin tamamen curuyup öldugunu ve daha da agri yapmayacagini soyleyip ilaç verdi ve bunları kullan 1 2 hafta sonra gel dişi çekelim dedi. Sağ olayım ben de ilaçları kullanıp aman be deyip gitmedim. Az önce sakız çiğnerken sol azı dişim ortadan ikiye kırıldı. Ağrı yok. Dişte bayağı krater oluşmuş resmen. Içi simsiyah bildiginiz erimis. Şu an doktora gidemem ne yapabilirim evde? Çıkartmalı mıyım dişi? Çünkü şu an sadece kırıldı ve tam çıkmadi hala diş etimde.

Evde onu çıkaramazsın, çıkarsan bile inanılmaz acı çekersin.
Dilimle oynuyorum şu an aga. Bir tarafim çıkart diyor ama çıkarırsam bir şeyler olucağından eminim.

Gidebilirsen şu an doktora git.
Maalesef şu an gidemem.

Fotoğraf atacağım. Dişci birisi gelirse yardımcı olur ona.

Dilimle oynuyorum şu an aga. Bir tarafim çıkart diyor ama çıkarırsam bir şeyler olucağından eminim.

Maalesef şu an gidemem.

Çok mu oynuyor? Bıraksan kendisi düşer mi?

Azı dişim 12 yaşımda çürümeye başlamıştı ve bayağı ağrıtıyordu. Korkumdan o zamanlar doktora gitmedim fakat 2-3 yıl sonra iş ciddiye bindi ve doktora gittim. Disimin tamamen curuyup öldugunu ve daha da agri yapmayacagini soyleyip ilaç verdi ve bunları kullan 1 2 hafta sonra gel dişi çekelim dedi. Sağ olayım ben de ilaçları kullanıp aman be deyip gitmedim. Az önce sakız çiğnerken sol azı dişim ortadan ikiye kırıldı. Ağrı yok. Dişte bayağı krater oluşmuş resmen. Içi simsiyah bildiginiz erimis. Şu an doktora gidemem ne yapabilirim evde? Çıkartmalı mıyım dişi? Çünkü şu an sadece kırıldı ve tam çıkmadi hala diş etimde.
Hocam kurcalama. Şuan ağrı olmayabilir ama zaman içinde çürük sinirlere indiğinde dayanılmaz bir ağrı ortaya çıkıyor. Bir gece içinde abartmıyorum 7 tane ağrı kesici içmiştim dinmemişti. Acıdan ağladığımı biliyorum. Sabahı zor etmiştim sabah da direkt olarak doktora gitmiştim. Fırsatını bulduğunuz an hemen doktora gidin

Dilimle oynuyorum şu an aga. Bir tarafim çıkart diyor ama çıkarırsam bir şeyler olacağından eminim.

Maalesef şu an gidemem.

Çıkarsan acıdan kıvranırsın çıkarmazsan gece tam kopmayan parça boğazına falan kaçabilir düşük bir ihtimal ama sıfır değil doktora git annene babana falan yalvar.

Hocam doktora gidiniz.

Geri
Yukarı