Salad. IO Sistem yeter mi?

Umutcan001

Centipat
Daha fazla  
Ben salad. IO'da mining yapacağım ama sistemimden pek emin değilim. Laptop kullanıyouM, 16 GB RAM, Intel Core i5 10300-H Intel(h) UHD Graphics ve GTX 1650 Ti var. GTX 1650 Ti açtığım zaman Intel(h) UHD Graphics'te onla beraber açılıyor.
GTX 65 derece %100
Intel UHD 55 derece %10 %30 civarı.
İşlemci 80 90 derece 60 ile 80 arası gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• cpu gpu.png
    cpu gpu.png
    87,5 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben salad. IO'da mining yapacağım ama sistemimden pek emin değilim. Laptop kullanıyoum, 16 GB RAM, Intel Core i5 10300-H Intel(h) UHD Graphics ve GTX 1650 Ti var. GTX 1650 Ti açtığım zaman Intel(h) UHD Graphics'te onla beraber açılıyor.
GTX 65 derece %100
Intel UHD 55 derece %10 %30 civarı.
İşlemci 80 90 derece 60 ile 80 arası gidip geliyor.

Salad IO'dan yapacagina normal yapsan daha cok kazandirir.

Bu sistemle mining yapmanın sana getiriden çok götürüsü olur muhtemelen zaten laptop sistemin soğutma konusunda problem yaşıycaksın hiç bulaşma. 65 derece mining için yüksek bir sıcaklık 40 ila 50 arasını normal kabul edebiliriz.

Bu sistemle mining yapmanın sana getiriden çok götürüsü olur muhtemelen zaten laptop sistemin soğutma konusunda problem yaşıycaksın hiç bulaşma. 65 derece mining için yüksek bir sıcaklık 40 ila 50 arasını normal kabul edebiliriz.

Götürüsünden kastın nedir acaba?

Götürüsünden kastın nedir acaba?
Elektrik masrafı ayrıca laptop olduğu için ömürüne de etkisi olur bence çünkü ısı sadece kartda kalmayıp tüm bilgisayara yayılıyor. Sürekli şarjda olucağı için bataryaya da etkisi olabilir belki.
Normal de birileri miningin kartın ömrünü azaltıcağı ile ilgili şeyler dediğinde karşı çıkarım ama dediğim gibi iş laptopa geldimi kafamda bazı soru işaretleri oluşuyor.

1650 baktığımız zaman woodcoin kazarak günde 20 cent kazanıyor ama sadece 6 tane yabancı borsada olan bir coin yani gerçekçi bir değer değil bana göre. Gerçekçi olan değer raven coin ile günde 8 cent o da sistemin çektiği elektrik ile uçup gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı