Salcano Hector bisikletin orta amortisöründen gıcırtı sesi geliyor

Evo754

Decapat
Daha fazla  
Bisikletim Salcano marka Hector serisi. Bisiklete her bindiğimde ve yokuş çıktığımda cart curt sesler geliyor. Bisikletçiye götürdüm. Bir sprey (yağ) falan sıktı. Çok az aldı ama birkaç güne yine başladı cart curt diye. Çözüm bulamadığımdan buraya yazdım. Sorunu nasıl çözebilirim? Öyle aşırı bir bütçem de yok. Maksimum 300 TL.

Ses kaynağını amortisör olarak tespit ettiyseniz içini açabiliyorsanız açıp gres yağı ile yağlayın. Hareketli parçalara normal yağ sıkıldığında etkisini çabuk kaybediyor bu yüzden gres yağı ile yağlanmalı.

Ses kaynağını amortisör olarak tespit ettiyseniz içini açabiliyorsanız açıp gres yağı ile yağlayın. Hareketli parçalara normal yağ sıkıldığında etkisini çabuk kaybediyor bu yüzden gres yağı ile yağlanmalı.

Söküm, içini açma vs. de sorun çıkacağından endişeliyim çünkü o kadar da yetenekli değilim bu konularda. Bu işi biliyorsanız aşırı zor mu söyleyebilir misiniz? İnce işçilik gerekiyor mu?

Söküm, içini açma vs. de sorun çıkacağından endişeliyim çünkü o kadar da yetenekli değilim bu konularda. Bu işi biliyorsanız aşırı zor mu söyleyebilir misiniz? İnce işçilik gerekiyor mu?

O bisikletin orta amortisörü çok basit bir parça, eğer sökebilecek aletlerin varsa (sadece 5 numara alyan yeterli) amortisörün fotoğraflarını çektikten sonra söküp fotoğrafa bakarak geri toplayabilirsin basit bir iş gözünüz korkmasın.

Geri
Yukarı