Salcano Xrs070 Nasıldır?

berkerto

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Yol bisikletine başlamak istiyorum. Elimde 750-800 TL gibi bir para olacak.
Sizce bu bisiklet alınır mı?
Kullananlar yorumlarsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Beklentilerini bilemiyorum elbette ancak yol bisikletinde uzun süreler sorunsuz bir sürüş yaşamak istiyorsan bütçeyi biraz daha yükseltmeni öneririm.
Yol bisikletine böyle bir modelde başlarsan soğursun :) Fren kollarından vitesli bir model almalısın en azından. Her vites atacağın zaman elini gidondan ayırıp vites kollarını aşağı yukarı çekmen eziyet olacaktır, hoş olmayacaktır. Sıfır almak istiyorsan 1.5K civarı bir bütçe biriktir ki ele dişe değer bir şey alabilesin, zaten fiyatlar şişirildi bu sıralar.
Ağırlık olarak da 12,5'dan aşağı değil, hani şöyle 10KG ağırlığa yakın düzgün bir model alırsan pişman olmazsın.

KRON RC1000 falan bak derim, gerekirse temiz ikinci el bir alet bul.

Ben şu an çift amasörlü, hani bir ara moda olan bisikletlerden kullanıyorum.
Amacım şehir içinde yollarda daha rahat yokuş çıkıp hızlı yol alabilmek. Bütçeyi arttırma imkanım yok. Bu bisikleti alsam daha iyi bir performans almaz mıyım?
Öyle profesyonel bir bisikletçi olmak değil amacım. İlerde yüksek modellere geçebilirim.

Ben o tip viteslerden cidden nefret ediyorum, vites atarken elini gidondan çekmek cidden hoş değil.

Son olarak TX serisine de bir göz at KRON'da. Sıfır olarak 850 civarına rahat alınabiliyor giriş seviyesi modeli. Lastik genişliği 1.5 civarında olduğu için asfaltta memnuniyetsizlik yaratmaz, dağ bisikleti kadar efor harcatmaz. TX serisi alıp daha konforlu ve nispeten hızlı bir sürüşe kavuşabilirsin : Kron Tx 100 V 28 Jant 21 Vites Yol Bisikleti (2017) Fiyatı
Konforu da göz önüne alarak ben vitesi öyle de artırırım böyle de dersen 070 alabilirsin elbette.

Klasik bir bisiklet olsa anlarım, o viteslere hak veririm anlayışla karşılarım ancak yeni nesil bisikletlerde katlanamıyorum şu antin kuntin vites yapılarına ben :) Yol bisikletinde vites - fren dediğin elinin altında olmalı adamın. O eli çekince tadı kaçıyor için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı