Salgında Özel Universiteye Para Ödemek

Diamond heart

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba herkese öncelikle henüz netleştirmediğim bir konu hakkında sizlere danışmak istiyorum.
Oncelikle ben bu sene ozel universiteye burslu basladim yıllık fiyatı 10.000 TL bunun 5.000 TL'sini güz döneminin başında yatırmıştık. 4-5 gün sonra baharda kalanını yatıracağız. Neyse asıl anlatmak istediğim yere geleyim uzaktan eğitim alırken bir okula bu kadar para vermek bana çok saçma geliyor çünkü güz döneminde okulun hiçbir imkanından faydalamadım. Aynı şekilde bahar dönemi içinde çünkü yine uzaktan olacağını açıkladılar. Universiteye başlamadan önce dersler bittikten sonra direkt kütüphaneye gider orada ders çalışırım, dil çalışırım vs. planlar yapmıştım belki sevdiğim bir kulube girer, arkadaşlarım olur, soru sorabileceğim danışacağım hocalarım olur diye düşünmüştüm.
Ama hiç öyle bir şey olmadi okula kayıt olma dışında gitmedim bile, hiçbir hocayı tanımıyorum sadece bölüm dersleri ve ingilizce dışında diger dersleri kendimiz pdf ile çalışıyoruz. Böyle olunca özel universiteye para vermek bana çok saçma geliyor sizce yanlış mıdır? Yine verilecek bu 5.000 TL paranın 5% i ile bile Udemy'den Ingilizce-Turkce kurslara katilabilirim ya da Youtube'dan takip edebilirim, saatlerini de kendim belirleyebilirim. Aileme de buraya yazdıklarımı söyleyeceğim ama ondan önce size de danışmak istedim. Belki benim gibi düşünen de vardır. Çünkü verilecek 10.000 TL 3 bölüm dersi+ingilizce.

Abi sen gene iyi veriyormuşsun. Adı lazım değil İstanbul'daki bazı özel üniversiteler 55K-60K almaya devam ediyorlar. Yani olağan dışı bir durumdayız ben son senemde denk geldiğim için rahatsız olmadım ancak yeni başlamış olsam üzülürdüm. Sene/dönem kaybını kafaya takmayacaksan gelişimin için yukarıda anlattığın gibi kullanabilirsin mantıklı.

Abi sen gene iyi veriyormuşsun. Adı lazım değil İstanbul'daki bazı özel üniversiteler 55K-60K almaya devam ediyorlar. Yani olağan dışı bir durumdayız ben son senemde denk geldiğim için rahatsız olmadım ancak yeni başlamış olsam üzülürdüm. Sene/dönem kaybını kafaya takmayacaksan gelişimin için yukarıda anlattığın gibi kullanabilirsin mantıklı.

Teşekkür ederim hocam cevabiniz için. Bu haldeyken universite aşırı bir para israfı gibi geliyor. Yarın bu konuyu annemle konuşcam ama büyük ihtimal olmaz öyle şey falan diyecek.

Sonuçta öğretmenler maaş alıp hayatlarını idame ettiriyorlar. Memurlar da var keza. Eğer ödeme yapmak istemiyorsan ve zaman sorunun yoksa kaydını dondur. Hatta askere git o sırada da celp varsa. Aradan çıkmış olur pandemi de varken. Askerliği laf olsun diye söyledim ama kayıt dondurmak bir seçenek.

Anadolu üniversitesi açık öğretimde oku diplomanda açık öğretim olduğu da yazmıyor. Hem de paran cebinde kalsın. Okula gitmeden o kantinde oturmadan ne anladım üniversiteden yahu.
Hele ki buz gibi havada o karton bardağın kokusu sinmiş çayın tadını almadan..

Yeni konular

Geri
Yukarı