Salonda internet hiç çekmiyor

DarkflaxeTR4406

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox One X Jedi Fallen Order Edition 1TB 4K UHD
Xbox 8.Nesil kontrolcü 2x
LG 42LD45ZA FHD TV
Salonda internet hiç çekmiyor. Ben de bir arayış içerisindeyim. Router mi almalıyım yoksa mesh sistem mi kurmalıyım. Salon ile modem arasında 15 metre ya var ya yok. 100 Mbps internet hızım salona 1 Mbps olarak geliyor. Modem koridorda salona kadar hiçbir duvar yok. Buna bir çözüm bulmam lazım fakat aklıma bir şey gelmiyor. Daha önceden bir router kullandım fakat çok etkisi olmadı.

Salonda internet hiç çekmiyor. Ben de bir arayış içerisindeyim. Router mi almalıyım yoksa mesh sistem mi kurmalıyım. Salon ile modem arasında 15 metre ya var ya yok. 100 Mbps internet hızım salona 1 Mbps olarak geliyor. Modem koridorda salona kadar hiçbir duvar yok. Buna bir çözüm bulmam lazım fakat aklıma bir şey gelmiyor.
Router alın hocam.

Bir şey almadan yapabileceğiniz bir iki şey var ama ne kadar faydası olur bilemem bende işe yaramıştı. Öncelikle eğer 5GHz kullanıyorsanız 2.4GHz kullanın çünkü çekim alanı daha fazla aldığınız hız yarı yarıya düşer ama çekim alanı artar. App Store ya da Play Store'da wifi kanalı test ediciler var onları kullanarak çevrenizde en boş olan wifi kanalına geçiş yapabilirsiniz modem arayüzünden. Bunlar biraz rahatlatacaktır.

Router alabilirsin. Ben de kullanıyorum çok etkisi oluyor. Fakat oyun oynayacağım diyorsanız fazla ping oluyor.

Yok zaten salonda oyun oynanmıyor. Bir Smart TV var sırf onun için.

Yok zaten salonda oyun oynanmıyor. Bir Smart TV var sırf onun için.

Bir de bazen telefondan kullanılıyor.

Marka model önerileriniz varsa lütfen belirtin.

Yeni konular

Geri
Yukarı