Şampiyon kim olacak?

@Nesquik

İyi de bu iki takımın puanı eşit. Farkında mısınız? Senaryolardan birinde: Beşiktaş 1 gol atıp kazansa bile Galatasaray'ın kendi maçında atacağı gol sayısına göre şampiyonluk için yeterli olmuyor. Ancak son iki haftada Galatasaray'ın hem Beşiktaş'ı yenmesi hem de Beşiktaş'ın yalpalanmasından ötürü ibre Gatatasaray'a dönmüş durumda.

Ayrıca işi bu noktaya getirdiği için Galatasaray şampiyon olmasa bile taraftar Fatih Terim istifa demez. 2 hafta öncesinde herkes çok huzursuzdu ama son iki haftada oluşan havadan sonra "şampiyon olmuş kadar" sevinen bir Galatasaray kitlesi var.

Yani yanlış açılardan ele alıyorsunuz. Sporda ihtimaller dahilinde konuşmak doğaldır. Bu saydıklarımın bir ileri safhasında ise Fenerbahçe var. Diğerlerinden daha düşük bir ihtimali olsa dahi kağıt üstünde şampiyonluk şansı bulunuyor.

@Nesquik

İyi de bu iki takımın puanı eşit. Farkında mısınız? Senaryolardan birinde: Beşiktaş 1 gol atıp kazansa bile Galatasaray'ın kendi maçında atacağı gol sayısına göre şampiyonluk için yeterli olmuyor. Ancak son iki haftada Galatasaray'ın hem Beşiktaş'ı yenmesi hem de Beşiktaş'ın yalpalanmasından ötürü ibre Gatatasaray'a dönmüş durumda.

Ayrıca işi bu noktaya getirdiği için Galatasaray şampiyon olmasa bile taraftar Fatih Terim istifa demez. 2 hafta öncesinde herkes çok huzursuzdu ama son iki haftada oluşan havadan sonra "şampiyon olmuş kadar" sevinen bir Galatasaray kitlesi var.

Yani yanlış açılardan ele alıyorsunuz. Sporda ihtimaller dahilinde konuşmak doğaldır. Bu saydıklarımın bir ileri safhasında ise Fenerbahçe var. Diğerlerinden daha düşük bir ihtimali olsa dahi kağıt üstünde şampiyonluk şansı bulunuyor.
'İbre Galatasaray'a dönmüş durumda' kısmı dışında yazdıklarınıza katılıyorum. Halâ Beşiktaş'ın şansı daha yüksek.

Bence fener. Aslında çok düşük ihtimal ama içimden geldi.

Bence Fener'in şansı dahi yok, Beşiktaş'ı bilmesemde Galatasaray'ın dört gündür kampta olması lazım yani sağlam hazırlanıyorlar. Galatasaray'lı olduğumdan dolayı benim için en güçlü olasılık Galatasaray.

@Bir Matmazel

Psikolojik faktör var. Beşiktaş için geçen hafta puan kaybedeceğini kim tahmin edebilirdi? Bir Galatasaray taraftarı olarak derbide bizi bile yeneceklerini düşünmüştüm ama aksi oldu. Nitekim ibrenin dönmesindeki ana etmen: Galatasaray'ın bu tür geri dönüşlerde ve kaos ortamında daha başarılı olmasıdır.

@Nesquik

Averaj'da Beşiktaş daha önde, iki takımın puanı eşit olsun ne olacak averaj diye bir şey var. Öyle bir yazmışsınız ki averaj olmasa kupayı ikiye yarıp versinler gibi davranıyorsunuz. Beşiktaş en avantajlı takım. Beşiktaş'ın yaşadağı stresi Galatasaray yaşamıyor mu sanıyorsunuz? Tabi yaşıyor.
Şampiyon olmuş kadar sevinen Galatasaray kitlesine ayrı bir anlamdıramıyorum zaten Kadro olarak daha üstünde olduğun takımın altındasın. Fenerbahçe'den bahsetsem hallerine yazık Erol Bulut denilen vasıfsız takımı değerlendirememiş. Beşiktaş kenetlenmiş şekilde Göztepe maçına gidip alacak sıradan bir maç.

Galatasaraylıyım ama maalesef Beşiktaşın şampiyon olacağını düşünüyorum çünkü averaj farkı riskli
Ama inşallah GALATASARAY şampiyon olur hayırlısı ?
@Bir Matmazel

Psikolojik faktör var. Beşiktaş için geçen hafta puan kaybedeceğini kim tahmin edebilirdi? Bir Galatasaray taraftarı olarak derbide bizi bile yeneceklerini düşünmüştüm ama aksi oldu. Nitekim ibrenin dönmesindeki ana etmen: Galatasaray'ın bu tür geri dönüşlerde ve kaos ortamında daha başarılı olmasıdır.
HAKLISIN İNŞALLAH CİMBOM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRECEK BU AKŞAM

@Nesquik

Gol üstünlüğünden söz ediyorsanız yukarıda belirttim: Beşiktaş'ın tek gol atarak yenmesi yetmiyor. Bu noktaya getiren de yine Beşiktaş. Çünkü son haftalarda oyun disiplininden ve düzeninden koptular. Beşiktaş'ın 7 gollük Hatayspor maçı olmasaydı çok başka şeyler konuşulacaktı. Bunu da dikkate almanız gerek. İşte Galatasaray belirttiğiniz stres durumunu lehine birkaç defa çevirmiş bir takımdır. Alışkın olduğu bir ortam olduğu için ibre kendisine dönük. Çünkü tek gollü bir galibiyet Beşiktaş'a yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı