Şampuan kullanmak zararlı mı?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Bu aralar birkaç kez video falan gördüm şampuanlar saça zararlı saçımızın kendi yağ dengesini bozuyor. Saçınızı sadece suyla yıkayın başka hiçbir şey kullanmayın vs. diye falan cidden bu şampuanlar zararlı mı? Mesela saçımda kepek var ne zaman şampuan kullansam kepek artıyor bunun sebebi şampuan mı diye düşünüyorum. Hadi şampuan kullanmadım saçımı nasıl temizlerim saçım kokmayacak mı mesela gibi sorular var aklımda.

Bu aralar birkaç kez video falan gördüm şampuanlar saça zararlı saçımızın kendi yağ dengesini bozuyor. Saçınızı sadece suyla yıkayın başka hiçbir şey kullanmayın vs. diye falan cidden bu şampuanlar zararlı mı? Mesela saçımda kepek var ne zaman şampuan kullansam kepek artıyor bunun sebebi şampuan mı diye düşünüyorum. Hadi şampuan kullanmadım saçımı nasıl temizlerim saçım kokmayacak mı mesela gibi sorular var aklımda.
Dandikse evet, iyiyse hayır. Şampuan kullanın, sonra yağlı yağlı saçlarla berbat kokuyla gezersiniz.

Saçına kimyasal sürüyorsun işte daha ötesi yok, marka fark etmiyor ayrıca kepek saç için çok tehlikeli değil. Şampuanı az kullanırsan kepek sorunun olmaz.

Kendi saçımdan örnek vermek isterim eskiden Head and shoulders kullanırdım. Kepeği kesemedim ve saçlarımın eski yumuşaklığı hissedemiyordum daha sonra Clear marka şampuana geçtim daha yumuşak ve kepeği önlemişti. Vücut geliştikçe oda kepeği kesmedi saçlarım güçsüz kaldı ve dökülüyordu Bioblas marka besleyici ve kepeği önleyici şampuan + Keratin içerikli besleyici bir krem aldım. Saçlarım çok daha yumuşak ve artık dökülmüyor . Kullandığın markanın içeriği ve başarısı sizin bakmanız gereken önemli etkenlerdir. Asla ucuz diye bilinmedik bir markayı alıp kullanmayınız saçlarınıza özen gösteriniz.

Evet. Haftada sadece iki kere kullaniyorum. Yorumdaki arkadaslarin aksine sacim halen guzel kokuyor.
Yaşam kalitenize göre değişir bu durum sürekli terlemenize sebep olan bir işiniz varsa 2. günden saçınız koku yapabiliyor daha sakin bir işiniz var ve terlemezseniz haftada 2 kez bile fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı