SAMSUNG 120GB Sdd vs KINGSTON 120GB Sdd

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar SSD alma çabalarım sürüyor. Bir abi'nin 200 TL borcu var ama hala alamadım. Alabilseydim bu hafta üstüne koyup bir SSD almayı düşünüyordum ama yine olmadı. Neyse benim aklımdaki 2 SSD var. Şimdi SYPER adlı forumda'ki üye arkadaşımız bana SAMSUNG 840 evo önermişti ama KİNGTON HYPERX SSD ondan daha ucuz olmasına rağmen yazma hızı 510 mb. SAMSUNG'un 410 mb. Hangisi tercih edilmeli. KİNGSTON hakkında çok iyi yorumlar vardı ve aklımda şahsen o var. Ama bir başka yorumda gerçek yazma hızı 450 mb demiş. SYPER evo olunca 2 tane SSD varmış gibi oluyordu dedi. Ya fiyatlar inmiş baya keşke alabilseydim bugün. Geçen hafta SAMSUNG 301 TL'idi.

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD - Solid State Disk

VATAN COMPUTER - KINGSTON - 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB) - Solid State Disk

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma) - Solid State Disk Birde CORSAİR takıldı gözüme. Hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung, yazılımıyla ve kalitesiyle hoş bir cihaz. Fakat, gerek hızı gerek kalitesi gerek fiyatı olsun, benim tercihim HyperX'den yana :) Kısacası 840 EVO yada HyperX'i gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Arkadaşlar SAMSUNG'un daha önce 5 sene kadar HDD' kini kullandım. Ama diğerininde yazma hızı daha çok olduğundan aklım onda açıkcası. SYPER'de bi cevap yazsaydı. :) Peki CORSAİR nasıldır?

Corsair Neutron kullanıcısı olarak çok memnunum. Performansı olsun herşeyi ile çok güzel olduğunu söylemem lazım. Corsair SSD'lerde önde olan bir markadır.

Ya zaten SSD'lerde ben Kingston da kullandım o kadar da fark olmuyor. Yani sen o farkı ciddi ciddi hissetmiyorsun. Gönlünden hangisi geçiyorsa al mutlu olursun.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı