Elektronik Samsung 1TB 980 Pro NVMe SSD 2063 TL

Tamam ''Kingston NV2'' windows kurup boot disk yapmak için çok ideal bir ssd değil fakat ''amaç sadece çok fazla oyunu depolamak ve oynamak için ise'' 2 TB lık bir ssd için fiyat fena değil.

Türkiye sınırları içinde 2 TB'lık bu fiyata (2.549,00 TL) başka bir ssd yok sanırım.
Ben çok araştırdım. Bu fiyata yok. Bu arada KC3000 aldım ileriye de dönük bir yatırım olur diye.

Dostum bilgi için teşekkürler. İlk başta ikilemde kaldım ama sonra karar verdim. Ben ve bir arkadaşım birer tane aldık. 🤣

Son düzenleme:
Şansıma kaçırdım bu ürünü. 2800 TL olmuş hemen, 850X de stokları tükenmiş.

Konuda KC3000 modelinin de önerildiğini gördüm. 980 Pro ve 850X'e göre nasıldır? Depolama odaklı kullanmak için biraz fazla pahalı geldi bana, 1 TB daha uyguna WD'nin M.2 SSD'leri var. Ana SSD olarak ise nasıldır merak ettim doğrusu.

Şu an sistemimde Samsung 970 Evo 500 GB takılı. Bunun yerine ana sistem diski olarak düşünüyorum bir model.

Konuda KC3000 modelinin de önerildiğini gördüm. 980 Pro ve 850X'e göre nasıldır? Depolama odaklı kullanmak için biraz fazla pahalı geldi bana, 1 TB daha uyguna WD'nin M.2 SSD'leri var. Ana SSD olarak ise nasıldır merak ettim doğrusu.

Şu an sistemimde Samsung 970 EVO 500 GB takılı. Bunun yerine ana sistem diski olarak düşünüyorum bir model.

Takip edin 2000 civarı düşer o zaman alırsınız ocak 1 ila 15 arası vergiye ve teknoloji ürünlerine tekrar zam geliyor.

Birbirinin dengi olan ürünleri birbirine göre üstünlükleri veya eksiklikleri var diye o kötü bu iyi veya bu iyi bu kötü diye kategorizelendirmek mantıksız. Kullanım şeklinize göre SSD tercih edin.

Oyuncuysanız 980 PRO da gereksiz, KC3000 de gereksiz, SN850 de gereksiz, gereksiz de gereksiz. Alın CS3030 civarı bir şey, yolunuza bakın. NVMe bile olmasına gerek yok, 870 EVO bile yeter.

KC 3000'in SLC Caching Size'ı 1 TB model için yaklaşık 300 GB. 980 PRO'nun ise 100 GB. Yani KC 3000, vadettiği okuma-yazma hızlarını 300 GB boyunca sürdürebilirken 980 PRO ise 100 GB boyunca sürdürüyor. Sonrasında ise diskin SLC Caching Size'ı dolduğu için hız düşüşü yaşanıyor. 980 PRO bu hız düşüşü sonrası okuma-yazma değeri olarak KC 3000'in az farkla önünde. Yani diski öyle 7/24 kullanmıyorsanız bu detay önemli bile değil. Yoğun kullanımda ise şu var, 980 PRO 100 GB sonra yavaşlarken KC 3000 300 GB sonra yavaşlıyor. Aradaki 200 GB zamanı KC 3000 tam performans geçiriyor. Yapacağınız işlerde o süre birbirini dengeliyor mu bakmak gerek.

KC 3000 için M.2 soğutucu zorunlu gibi bir şey. Anakartınızda M.2 soğutucu varsa fazlasıyla yeterli. Ama anakartınızda M.2 soğutucu yoksa çıplak bir şekilde takarsanız throttle yaşıyor bu SSD. 980 PRO'da ise böyle bir problem yok. Tabii kasa içi hava akışınız kötüyse o ayrı. O durumda 980 PRO da throttle yaşayabilir.

Şu an sistemimde Samsung 970 Evo 500 GB takılı. Bunun yerine ana sistem diski olarak düşünüyorum bir model.
KC 3000 de alabilirsiniz. Fiyatı gayet uygun.

Geri
Yukarı