Samsung 25W hızlı şarj orijinal mi?

Lightspeed

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi sosyaller. Bugün telefoncudan Samsung 25W hızlı şarj aldım orijinal mıdır acaba? Telefon kutusundan çıktığını söyledi o yüzden kutusu da yok. Ve Samsung'a götürdüm cıhazı orijinal dedi.

Dosya Ekleri

• 20230822_225608.jpg
    20230822_225608.jpg
    232,4 KB · Görüntüleme: 51
  • 20230822_225616.jpg
    20230822_225616.jpg
    290,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi 25 Watt orijinal(kutusundan çıkan bizzat jelatinini kendim açtım telefonumun) adaptörümle kıyasladım. Benim adaptörümde yazı renkleri daha grimsi, okuması daha zor. Sizinkinde ise daha beyaz. Bunun haricinde simgeler ve yazılar da aynı değil. Bunun haricinde gerçek adaptörler çiğ plastik kokmaz, elinize aldığınızda ağır hissettirir, yıllarca kullanılsa dahi sallanınca ses çıkarmaz, şarj sırasında içinden coil-whine/vızıltı sesi çıkarmaz, ısındığında(hızlı şarj eden her adaptör ısınır, önemli olan yanık kokusu gelmemesi) yanık kokusu gelmez, elinizle tıklattığınızda içinin dolu hissettiriyor olması lazım, parmakla tıklanınca gelen ses tok olmalı.

Orijinaller biraz yamuk oluyor diye duydum. Sizinki de yamuk gördüğüm kadarıyla. Ama yanlış bilgilendirirsem özür dilerim.

Kendi 25 watt orijinal(kutusundan çıkan bizzat jelatinini kendim açtım telefonumun) adaptörümle kıyasladım. Benim adaptörümde yazı renkleri daha grimsi, okuması daha zor. Sizinkinde ise daha beyaz. Bunun haricinde simgeler ve yazılar da aynı değil. Bunun haricinde gerçek adaptörler çiğ plastik kokmaz, yıllarca kullanılsa dahi sallanınca ses çıkarmaz, prizde coil whine/vızıltı sesi çıkarmaz, ısındığında(hızlı şarj eden her adaptör ısınır, önemli olan yanık kokusu gelmemesi) yanık kokusu gelmez, elinizle tıklattığınızda içinin dolu hissettiriyor olması lazım, parmakla tıklanınca gelen ses tok olmalı.

Yazılar rahat okunuyor fotoğrafta öyle çıkmış yanık konusunda ise çok hafif USB girişi tarafında geliyor oda benim 5 yıldan beri kullandığım A9 2018 kutusundan çıkan şarj aletinde de var ısınma ise ısınıyor ama İzmir sıcağında bırak da ısınsın orijinal de ısınıyor (15W olan) ağırlığı ise elime aldığımda ağır hissettiriyor Samsung bayisine götürdüğüm zaman orijinalı ile kıyas yaptılar ağırlık ta aynı.

Yazılar rahat okunuyor fotoğrafta öyle çıkmış yanık konusunda ise çok hafif USB girişi tarafında geliyor oda benim 5 yıldan beri kullandığım A9 2018 kutusundan çıkan şarj aletinde de var ısınma ise ısınıyor ama İzmir sıcağında bırak da ısınsın orijinal de ısınıyor (15W olan) ağırlığı ise elime aldığımda ağır hissettiriyor Samsung bayisine götürdüğüm zaman orijinalı ile kıyas yaptılar ağırlık ta aynı.
Yanık kokusu gelmemesi lazım. Orijinal olsun olmasın hepsi ısınır, önemli olan yanık kokusu almıyor olmak.

Yanık kokusu gelmemesi lazım. Orijinal olsun olmasın hepsi ısınır, önemli olan yanık kokusu almıyor olmak.

Yanık kokusu çok hafif kokuyu anlamak için Type-C girişini kokladığınızda biraz var ama 5 yıldan beri kullandığım A9 2018'den çıkan 15W da koku var aynı seviyede.

Geri
Yukarı