Samsung 355V4C/356V4C/3445VC/3545VC İşlemci Değişimi

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Tek bir sorum daha olacak, bu güncellemeyi ve macun, fan temizliğini yerine getirdiğim takdirde oyun oynarken yaşadığım sorunların çözümü olacak mı? Bu pc için oyun açma görüşleriniz nelerdir, sizce günümüz oyunları için yeterli midir?
Bilgisayarınızın parçalarını ayrıntılı şekilde yazarsanız söyleyebilirim

Başlıkta yazan aynı model hocam

Windows8 64bit
Bios_vendor ver p07abf .010.130704
işlemci: Amd A10-4600m APU ith radeon HD Graphics 4CPU 2,3 GHz
Bellek: 8192mb RAM
Ekran: AMD Radeon hd 7660G+7600m Dual Graphics
Toplam bellek: 6054mb
Geçerli görüntü modu: 1366x768 (32bit) (60Hz)

Bunların yanında birde daha dün fan nalları dikti, tam zamanında!

Cevap bekliyorum hocam

Başlıkta yazan aynı model hocam

Windows8 64bit
Bios_vendor ver p07abf .010.130704
işlemci: Amd A10-4600m APU ith radeon HD Graphics 4CPU 2,3 GHz
Bellek: 8192mb RAM
Ekran: AMD Radeon hd 7660G+7600m Dual Graphics
Toplam bellek: 6054mb
Geçerli görüntü modu: 1366x768 (32bit) (60Hz)

Bunların yanında birde daha dün fan nalları dikti, tam zamanında!

Cevap bekliyorum hocam
Ekran kartınızın NVIDIA daki karşılığı 640M civarıymış, İşlemciniz de 3.nesil i7 Ivy Bridge ile benzermiş. Bunlara bakarak en son çıkan oyunları low-medium ayarda oynarsınız, çok sıkıntı çıkaracak bir durumu görünmüyor. GTA 5'i en fazla de medium ayarlarda oynayabilirsiniz. Sizi 2-3 sene daha idare eder tahmini.

Performans artışı için [Çözüm] Isınma ve Performans Düşüşü bu rehberi mutlaka yapın.

Windows 10 kullanmanızı tavsite ederim ( yükselttikten sonra temiz kurulum yapın)

Ekran kartınızın NVIDIA daki karşılığı 640M civarıymış, İşlemciniz de 3.nesil i7 Ivy Bridge ile benzermiş. Bunlara bakarak en son çıkan oyunları low-medium ayarda oynarsınız, çok sıkıntı çıkaracak bir durumu görünmüyor. GTA 5'i en fazla de medium ayarlarda oynayabilirsiniz. Sizi 2-3 sene daha idare eder tahmini.

Performans artışı için [Çözüm] Isınma ve Performans Düşüşü bu rehberi mutlaka yapın.

Windows 10 kullanmanızı tavsite ederim ( yükselttikten sonra temiz kurulum yapın)
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Temiz kurulum tam olarak nedir?

Tamamen Windows'u yeniden kurmak tüm dosyalarınız silinir.
Hocam tekrar selamlar dediklerinizin bir kısmını yaptım. Sadece windos10 yükseltmesi kaldı ancak bir sorum olacak fan temizliğinden sonra pcyi açan arkadaş bu cihazda termal macun kullanılmadığını söyleyerek termal macun değiştirmedi yada sıfırdan sıkmadı bu doğru olabilirmi ? fanını temizlememe rağmen stranded deep gibi basit bir oyunda bile ısınmaya başladı 10 dakikadan az sürede bende korkarak oyunu kapatmak zorunda kaldım başka bir öneriniz var mı? servisteki eleman pc ni değiştir dedi :) ekran kartı ve çeşitli güncellemeleri yaptım

Hocam tekrar selamlar dediklerinizin bir kısmını yaptım. Sadece windos10 yükseltmesi kaldı ancak bir sorum olacak fan temizliğinden sonra pcyi açan arkadaş bu cihazda termal macun kullanılmadığını söyleyerek termal macun değiştirmedi yada sıfırdan sıkmadı bu doğru olabilirmi ? fanını temizlememe rağmen stranded deep gibi basit bir oyunda bile ısınmaya başladı 10 dakikadan az sürede bende korkarak oyunu kapatmak zorunda kaldım başka bir öneriniz var mı? servisteki eleman pc ni değiştir dedi :) ekran kartı ve çeşitli güncellemeleri yaptım

Bakır ısı borularının bağlı olduğu işlemci ve ekran kartlarında termal macun kesinlikle olmak zorunda. Sizde olmasa bile ikisi arasına koymalısın. Termal macun ısı iletimini arttırıyor.

Bakır ısı borularının bağlı olduğu işlemci ve ekran kartlarında termal macun kesinlikle olmak zorunda. Sizde olmasa bile ikisi arasına koymalısın. Termal macun ısı iletimini arttırıyor.
Hocam telefon numaranızı verebilirseniz size whatsapp aracılığıyla içini açtığımda çektiğim fotoğrafları göstermek isterim

Hocam telefon numaranızı verebilirseniz size whatsapp aracılığıyla içini açtığımda çektiğim fotoğrafları göstermek isterim

Fotoğrafları buraya atarsanız herkese yararı olacaktır. Forum üzerindeki arkadaşlar da gördüğünde cevap yazacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda 7. dkdan itibaren macun değişmesi gereken yeri açığa çıkarıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı