Samsung R580 İşlemci Değişimi

Suleymanozer

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Benim laptop epey ısınıyordu, termal jel değiştirdim, altına fan aldım ama gram faydası olmadı. Bir ara bir oyun için günlerce açık tutmuştum belki de bundan dolayı işlemci zarar görmüş olabilir. Bu yüzden işlemciyi değiştirmeye karar verdim.
Samsung R580 Modelli laptop
i3 350m işlemci var.
Şimdi buna gitti gidiyorda gördüğüm 370m ya da 380m lerden birini taksam uyar mı? Neye dikkat etmek gerekir başka?

@Atiiiõ
@atakan7474

Bilgisayarınızın içini açıp işlemcinin anakarta gömülü (lehimli) olup olmadığına bakmanız gerekir. Eğer gömülü değil ise değiştirebilirsiniz ama alacağınız işlemci ile kullandığınız işlemcinin güç tüketimi aynı olmalıdır.

İşlemci değişimini yaptım açtım çalışıyor ve eski işlemcimin kapanma sorunu ortadan kalktı. Isınma yok kapanma yok. Fakat direk açtım yazılımsal bi şey yapmak gerekmiyor mu? Özelliklerde eski işlemcimin adı yazıyor hala (350m) yeni işlemcimi (380m) tanıtmam ya dasürücü yüklemem gerekmiyor mu? Verimli çalışırmı direk takıp kullanınca?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı