Samsung 5+1 sistemi bilgisayara bağlamak

Eğer AUX girişlerini görebilsem belki surround da alabilir stereo yerine. Ama şu an bir yorum yapamıyorum bilemediğimden.
1693313516522.png

Buyurun hocam.

Aux girişleri derken bilgisayardan mı bahsediyorsun samsung 5+1 den mi

H

Bu kısmı gördüm ama solda da bir şeyler var orası benim kafama takıldı

Eki Görüntüle 1922502

Bazen 1'den fazla farklı giriş şekilleri de olabiliyor.
ektedir.

hocam aynı böyle gözüküyor siralaması bu siz tam olarak neye bakmak istediniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.58.05.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.58.05.jpeg
    78,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam o zaman şöyle söyleyeyim. Oynatıcılı bir sistem olduğunda 5+1'i sadece oynatıcıya koyduğunuz disk destekliyorsa elde edersiniz. Bilgisayardan stereo şeklinde sesi alacaksınız.

Şimdi Aux to RCA kablonuzun Aux kafasını ana kartınızda aşağıdaki kısma takacaksınız:

1693315242206.png

Kablonun diğer RCA ucunu da ses sistemindeki şu kısma takacaksınız:

1693315322791.png

Bu fotodaki soldaki kısım sizin hoparlörlerinizi bağlamanız kısım gördüğünüz üzere.

Önceliğiniz beyaz ve kırmızı giriş yani Front L ve Front R. Bunlar esas sesin geleceği kısımlar. Sonrasında Surround R ve L hoparlörlerini taktığınızda onları da sağ ve sol arkanıza koyacaksınız, hafif arkanızda olacaklar çevre sesleri verecekleri için. BU şekilde yerleştiremiyorsanız R hoparlörler 2'li yanyana, aynı şekilde L hoparlörler de ikili yanyana koyulabilir. Zaten hoparlörlerinizin arkasında renkler de hangi girişlere takacağınızı belirtmek için eşleştirilmiş. Yerleştirme olarak da R zağınızda L solunuzda olacak şekilde konumlandırılmalı.

Eğer Surround'a takılı olan hoparlörden ses gelmiyorsa yapacağınız bir şey yok çünkü 5+1 destekli cd takmadığınız sürece alamayacaksın z demek oluyor oradan ses. Çevre sesleri için olduğundan dolayı ses vermemesi normal bilgisayardan. Center da ses vermeyebilir bu sebeple. Ama Subwoofer çalışacaktır.

zaten sub çalışıyor iki tanesinden de ses geliyor ama diğerlerinde hiç bir şekilde yok. 5+1 destekli cd takmadığınız sürece alamayacaksın derken konuyu hocam biraz daha açabilirmisin?

Hocam sistem kendi içerisinde 5+1 ve bu bir medya oynatıcı. Yani cd veya dvd'deki film 5+1 kanallarını destekliyorsa tam anlamıyla o performansı alırsınız. Onun harici desteklemeiyorsa eğer sadece sağ ve sol şeklinde stereo ses alırsınız. Harici ses girişi de sadece sağ ve sol yani stereo destekliyor. O nedenle bilgisayarınızdan sadece 2 kanal yani sağ sol stereo ses alırsınız. Cihazdaki surround girişine takılı hoparlörler de bu nedenle ses veremeyebilir. Ses verse de Front hoparlörleriyle aynı sesi verecektir sağ sol olarak. Yani o 3 boyutlu ses efektini DVD'deki gibi hissedemeyeceksiniz.

Anladım teşekkürler hocam yordum senide son bir soru ses kartı alsak buna 5+1 destekli peki bu rap şarkıları yapanlarda olanlardan çalıştırırmı ?

Yani işleyişin mantığına baktığında hem sesi oluşturan hem de sesi dşnlemeni sağlayan iki cihaz da 5+1 destekli ve birbiriyle uyumlu olmalı. Aynı şekilde 2 kanal oluşturan bir kaynak da 2 kanallı hoparlör destekler.

Geri
Yukarı