Samsung 500 GB Evo 850 Düşük Okuma Yazma Hızları

Setheleh

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,

Cihazı dün satın aldım ve eski diski Samsung Magician ile SSD'ye kopyaladım. Yine Samsung yazılımıyla benchmark testi yaptırdığımda okuma ve yazma hızları 300 MB/s civarlarında dolaşıyor, normalde olması gereken 540/520. Klonlarken AHCI modu seçmeyi unutmuştum bu yüzden(IDE) bu kadar hız düşmüş olabilir mi? Ona göre AHCI modunu aktif ederek yeniden Windows kuracağım. Bu arada işletim sistemim Win 10 10074.

NOT : Technopat'ta paylaşılmış olan Windows sonrası AHCI aktif etmeyi denedim sonuç vermedi.

Teşekkürler.

Edit : SSD SATA 3 (6GB/s) üzerinden çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki doğru olan AHCI modunda kurulum ama sanmıyorum ki IDE olduğundan bu kadar performans farkı olsun. SSD'yi bağladığın SATA portunun Intel yonga setine bağlı olduğundan emin ol. Marwell, Jmicron veya ASMedia benzeri kontrolcülerde düşük performans alabilirsin.

Tabii ki doğru olan AHCI modunda kurulum ama sanmıyorum ki IDE olduğundan bu kadar performans farkı olsun. SSD'yi bağladığın SATA portunun Intel yonga setine bağlı olduğundan emin ol. Marwell, Jmicron veya ASMedia benzeri kontrolcülerde düşük performans alabilirsin.
İlgilendiğin için teşekkürler Recep Hocam. Temiz kurulum yaptıktan sonra sorun düzeldi (AHCI) Yeni değerlerim aşağıdaki şekilde. Yalnız kafama takılan bir soru var cihazın bilgilerinde 150 TB/5 yıl olarak bir ömür verilmiş 150 TB aşıldığında kullanılmaz hale mi geliyor ?

Dosya Ekleri

• Samsung Evo 850 500 GB 2.JPG
    Samsung Evo 850 500 GB 2.JPG
    67,1 KB · Görüntüleme: 296
  • Samsung Evo 850 500 GB.JPG
    Samsung Evo 850 500 GB.JPG
    48,6 KB · Görüntüleme: 310
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı