Samsung 50Q60T vs LG NanoCell 55NANO756PA

Ben Samsung tavsiye ederim. NanoCell LG'nin OLED dışında kalan panelleri için verdiği isim. Aslında standart LED panellerden farkı yok. OLED için bütçe yeterli değilse bu iki seçenek arasında Samsung daha önde bence.

Ben Samsung tavsiye ederim. NanoCell LG'nin OLED dışında kalan panelleri için verdiği isim. Aslında standart LED panellerden farkı yok. OLED için bütçe yeterli değilse bu iki seçenek arasında Samsung daha önde bence.
48A16LA hakkında ne düşünüyorsunuz. OLED bir süre sonra yanık oluyormuş diyorlar.

Söylediğiniz modelin OLED panel olması dışında pek bir artı özelliğini göremedim. Ekran yenileme hızı 60Hz düşük mesela bu benim için önemli. HDMI 2.1 girişi yok. Ben olsam başka seçeneklere yönelirdim. OLED panellerde dediğiniz gibi, logo yanığının 2-3 yıl içerisinde çok sık şekilde görüldüğü söyleniyor. Samsung'un QLED panellerinde de bulutlanma olabileceği söyleniyor ama bu çok yüksek oranda değil. Ben o riski göze alamadığım için OLED tercih etmedim. Ama OLED'in görüntü kalitesi biraz daha üst seviye.

Geri
Yukarı