Samsung 750 ve 850 EVO farkı

Ugur Srht

Kilopat
Daha fazla  
Sanırım evet kolaylığı kabullenmek istemedim :) 111 GB ı kullanılıyor C: nin bende 250 lik bir SSD alayım o zaman en iyisi. Sonradan düzenlediğim için görmediniz sanırım 750 ve 850 evo farkı nedir biliyor musunuz? Internette biri 35TB diğeri 75TB dayanıklılığındadır demişler bu forumda. 30 liranın hesabını yapacak değilim de belki 750 evo nun farklı üstünlükleri vardır dedim.

850 EVO'da 3D NAND çipleri kullanılıyor, 750 EVO'da NAND çipleri kullanılıyor. 3D NAND çipleri daha daha yeni bir üretim teknolojisi ile üretiliyor. Genelde 30-40 TL civarında fark oluyor dediğin gibi 750 EVO ile 850 EVO arasında. Bence aradaki farka değer.

O değerler çok önemli değil. 35 ya da 75 TB'a gelince disk bitiyor gibi bir anlam ifade etmiyor onlar. Zaten normal bir kullanımda uzun bir kullanım ömrü sağlayacak alacağın SSD.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı