Çözüldü Samsung 840 Evo SSD Okuma ve Yazma Hız Düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akın ŞİRİN

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Selamlar, Saygılar.

Samsung 840 Evo SSd 500gb aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki Technopat yöneticilerinin yaptıkları tüm performans arttırım işlemleri yaptım. Ancak sonuç okumada 370 yazmada ise 265 gibi değerlere ulaşmaktadır.
Sata 6 GB/S, 3 Port bağlantısı ve AHCI modu açık. Videoda belirtilen tüm maddeleri gerçekleştirdim ve başka portlara taktığım halde sonuç yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

10506577_773153739410008_8853975508226742611_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Diskin bağlı olduğu anakartın modeli nedir ? : GIGABYTE GA-Z77X-UD5H
  • Optimizasyon kısmında Performans seçilip PC yeniden başlatıldı mı? : EVET
  • IDE ATA/ATAPI Denetleyiciler altında SATA kontrolcü sürücü sürümü nedir ? : Bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorum, yardımcı olursanız sonucu hemen paylaşırım.
@hamdıgultekın

• BIOS'u en son sürümüne güncelleyin.
  • Aygıt Yöneticisi'ne girin ve IDE ATA/ATAPI Denetleyiciler altında SATA kontrolcü sürücü sürümünü kontrol edin. Sürücü eğer Microsoft sürücüsü ise Intel ME sürücüsünü ve yonga seti sürücüsünü kurun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı