Samsung 850 EVO 120GB arızalandı

01Rea

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Samsung 850 Evo 120GB
Öncelikle herkese iyi geceler, evimde ki eski bilgisayarım olan Samsung marka laptop için Samsung 850 EVO 120GB'lık bir SATA SSD almış ve yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanmaktaydım. Taktığım bilgisayarın bataryası ölü durumda olduğundan bilgisayarı babam kullanırken elektrik kesildiğinde otomatik kapanmış ve sonrasında açmak istediğimde Windows dosyalarının arızalanmış olduğunu gördüm ardından başlangıç onarma yapmak istediğimde SSD'nin hiç okumadığını gördüm çıkarıp diğer bilgisayarda açmaya çalıştığımda Samsung'un kendi programı olan Magician programında Serial number kısmının unverified/Authentication is required olarak yazdığını görüyorum. Ayrıca 111GB'lık alan oluşturması yapamıyorum kendisi otomatik yaptığında da 111GB ın 111i de dolu olarak görünüyor ve müdahale ettirmiyor kesinlikle.
Firmware güncellemeside yapamıyorum sizce bir oluru var mı yoksa tamamen çöp e mi dönüştü?

Adsız.png

SSD'nin orijinal olduğuna emin misin?

SSD'nin orijinal olduğuna emin misin?

Orijinal hocam çünkü öncesinde böyle bir hata vermiyordu ve bir anda hem bozulup hem seri numarası hatası verdi. Hepsiburada üzerinden almış olmam gerek diye hatırlıyorum düzgün bir satıcı ve iyi bir fiyatı vardı.

Çözüm önerebilecek olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı