Samsung 850 EVO verilerin tam silinmemesi

Gökhan Raiser

Kilopat
Merhaba birşey danışmak istiyorum da siyah kutu içerisine aldıgım kısım aşırı bir durum mu 2 kere format attırmak durumunda kalmıştım. Acaba veriler tam silinmeme gibi bir durum mu olmuş olabilir?

Adsız.png

Bendeki değerler tam olarak şu durumda. Herhangi bir OS optimisazyon dan bir yeri işraretlemedim. Set op yapılı sadece:

dfg.png

Kendim hiç format atmadım takip ettiğim Technopat'dan videolara baktıgımda kolay gözüküyor ancak BİOS'a girip işlem yapak gerekiyor mu ? Çünkü hiç yapmadım(Arkadaş format attıyor genelde).
Üstteki soruma siyah kutu içeriği yardımcı olacak arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler.

Birde Kutu içeriğindeki CD'yi kurdum. Samsung'un sitesinden bulamadım çok karışık geldi link atabilecek arkadaş olursa oradan kurulum yapacagım hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben de 850 Evo 250GB kullanıyorum. O siyah kutucuktaki veri, SSD'nizin üretildiği tarihten itibaren fabrikada ve sizde yazılmış olan toplam veri miktarıdır. Ne kadar kullanıldığını gösteren bir kayıttır sadece. Format attığınızda dosya sildiğinizde artmaz ya da azalmaz. Yalnızca üzerine veri yazdığınızda artarç 5 TB bu tip SSD'ler için hiç bir sorun teşkil etmez. Yaklaşık 500 TB yazılabiliyor sorunsuz
Samsung SSD 850 EVO (120GB, 250GB, 500GB & 1TB) Review bu incelemede her gün 20'şer GB yazsanız 46 senelik bir ömrü olduğunu hesaplamışlar. Yani sorun yok...

Size bir öneri Samsung Magician'ın şöyle bir özelliği var: 850 Evo'nun Rapid Mod'unu aktive ederseniz sisteminizin belleğinin bir bölümünü kullanarak birkaç GB'lık veri yazarken size tamponlama özelliği sayesinde güzel bir hızlanma sağlayabiliyor.
Bunu aktive etmek için işletim sistemine Samsung Magician programını kurup Rapid Mod'u aktive etmeniz yeterli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı