Samsung 850 Pro SSD SATA 2 ile Kullanma

Oziii Kadir

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar bilgisayarım için SSD almaya karar verdim. Fakat anakart h61 yongası ve SATA 2 destekliyor. Ve istediğim SSD ise Samsung 850 Pro 256 GB olanı sizce alıyım sadece okuma-yazma hızları düşük olur diğer erişim hızı vs yani tüm nimetleri aynı mı olur ? Yoksa herşey mi kısıtlı olur ? Yardım edin bu SSD'yi çok istiyorum bütçemi 450'ye kadar çıkardım yardım edin. Bide 1155 soket SATA 3 ve USB 3.0 gibi özellikte anakartlar da yok şansıma :/ Al derseniz giderim alır gelirim SSD'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genede ciddi anlamda bir fark olur alabilirsin SSD' yi yeni sistem topladığında ona takar kullanırsın. SSD' nin hızı maksimum 300mb/sn görür sadece genede uçar pc :).

Genede ciddi anlamda bir fark olur alabilirsin SSD' yi yeni sistem topladığında ona takar kullanırsın. SSD' nin hızı maksimum 300mb/sn görür sadece genede uçar pc :).
Yani yeni sistem toplalamama biraz zaman var bunun için 850 pro alıp 300 de kulanmak istemediğimden sata 3 kartı almak istiyorum demek istediğim sata 3 kartının normal sata 3 destekli anakartlardaki gibi olur hız farkı olur mu onu soruyorum :)

@Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038 bakarsanız sevinirim. :)

SSD'yi alabilirsin. İleride sistem yükseltene kadar kullanabilirsin. Sata 2'de tabi hız düşecek ama yine de HDD'den hızlı olacak.
demek istediğim sata 3 kartının normal sata 3 destekli anakartlardaki gibi olur hız farkı olur mu onu soruyorum
Evet olur ancak anakartın slotlarına bağlı modeli yazsaydın keşke. Ayrıca alacağın sata çoklayıcısının chipsetine bağlı.

Cevaplarınız için çok teşekkürler birde anakart buldum h65 yongası sata 3 ve usb 3.0 gibi özellikler var böyle 2. el anakartlara mı bakayım sıfır 1155 soket sadece h61 serisi var bildiğim onlarda benimki gibi sata 3 gibi özellikler yok sizce ne yapayım ?

O sata 3 kartı zaten 200 civarı idi daha da artmıştır şimdi bu civarlara h77 z77 z68 b75 h65 gibi yongalardan bulursam anakart değişirim. Ama işte sorun anakartı bulmada anca ikinci el olur galiba ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı