Samsung 860 Evo 500 GB vs Corsair MP510 500 GB

Taha Özdemiir

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Organizatör - Koordinatör
Arkadaşlar bir kardeşimize sistem topladık, eksiğimiz SSD. 800 TL'ye kadar bütçemiz var ve ben MP510 kullanan birisi olarak memnunum. 570 TL'ye aldığım için tabii kii. Şimdi MP510 ve 860 Evo'nun fiyatları uçmuş. Birisi M.2 birisi SATA ve aralarında 100 TL gibi bir fark var ama aklımın asıl takıldığı soru şu. Öyle bir SSD arıyoruz ki uzun ömürlü ve sağlam yongalar kullansın, sıkıntısız olsun. Gönlüm 860'dan yana ama MP510 uzun ömürlü olur mu? Toshiba yongalar mı kullanıyor ve aradaki fiyat farkına ve oyunlarda 1-1.5 saniye erken açılmaya değer mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dipnot: MP510 500GB M.2'yi 568 TL'ye alan birisi olarak hiç düşünmedim sıkıntı olup olmayacağını. Çünkü 2-3 sene sorunsuz gideceğini biliyorum ve fiyatı uygundu. Şimdi 750 800 tllere dayanmış. Bu parayı hak eder mi? Normal bir oyuncu-kullanıcıyı ne kadar idare eder götürür onu merak ediyoruz.

Uzun ömürlülük açısından 860 Evo'nun daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Bunun içinde ben size soruyorum oyunlar 1-1.5 saniye erken açılacak diye riske girmeye gerek var mı?🙂

Normal bir oyuncu/kullanıcı için NVMe SSD pek de fark yaratmıyor. Sizin de bahsettiğiniz gibi 1-2 saniye fark ediyor maksimum. MP510 da kalitesiz bir SSD değil fakat 860 EVO'nun üstünlüğü göz ardı edilemez bu konuda. Ben 860 EVO öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı