Samsung 860 EVO Düşük Yazma Hızı Problemi

Büyük ihtimal anakartınız SATA 2 destekli, zira belirtilen rakamlar bunu işaret ediyor, anakartınızın üreticisinin sitesinden modelini aratarak görebilirsiniz.
Öncelikle geç cevap yazdığım için özür diliyorum cezam vardı, anakartım SATA 3 destekli modeli ise ASUS'un H81-GAMER modeli.
Samsung Magician uygulamasının görüntüsünü atabilir misiniz acaba.
Sizden de ayrıca özür diliyorum buyrun bu ekran görüntüsü.
372576

Bu hızlar rapid modsuz aldığınız hızlar değil mi ?
Tabii, RAPID modlu iki değerde 3000 küsür MB lerde oluyor. Fakat RAPİD modlu da olsa IOPS Write hızı 55000 kusurlerdeyken yazma hızı 10000 lere çıkıyor.
Bu hızlar rapid modsuz aldığınız hızlar değil mi ?
Zaten RAPID modda çalıştırıyorum full. Problem yapar mı?

RAPID MODE nin tek sıkıntısı elektrik kesintilerinde veri kaybina yol açmasıdır. Bende 860 EVO kullanıyorum ve alalı daha 1 -1.5 hafta oldu. Benim sıralı okuma yazma değerlerim normaldi lakin iops degerlerim düşüktü. Diğer testlerde hızlar normal çıkıyordu. Bende RAPID MODE de kullanmaya başladım. Laptop olduğu için elektrik kesintisi gibi durumlarda pilden devam ediyor. O yüzden RAPID MODE daha mantıklı geldi bana. Fakat RAM dan yer ayırdığı içinde biraz sıkıntı.

RAPID MODE nin tek sıkıntısı elektrik kesintilerinde veri kaybina yol açmasıdır. Bende 860 EVO kullanıyorum ve alalı daha 1 -1.5 hafta oldu. Benim sıralı okuma yazma değerlerim normaldi lakin iops degerlerim düşüktü. Diğer testlerde hızlar normal çıkıyordu. Bende RAPID MODE de kullanmaya başladım. Laptop olduğu için elektrik kesintisi gibi durumlarda pilden devam ediyor. O yüzden RAPID MODE daha mantıklı geldi bana. Fakat RAM dan yer ayırdığı içinde biraz sıkıntı.
Benimde RAPİD modda IOPS hızı düşük çıkıyor, var mıdır bir çözümü kullandığınız firmware programı nedir?

Samsung Magician uygulamasında RAPID MODE açık olmadan iops degerlerim 40 ile 50 arasında açtığım zaman 80 ile 100 arasında bir değer alıyorum. AS SSD de RAPID MODE siz hızlarım ve iops degerlerim normal çıkıyor. Bende anlam veremedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı