Samsung 860 QVO 4 TB vs 860 Pro 2 TB

hakanbey30

Kilopat
Makaleler
2
Elimde 2 TB 7200RPM harddisk mevcut içinde çok önemli bilgilerim mevcut.
İşletim sistemim 250 GB 860 Evo üzerine kurulu artık 2TB eski diskimi emekliye ayırıp. 2TB SSD disk almak istiyorum.
Ancak biraz araştırdım. 4TB Samsung 860 QVO ya da 2TB 860 Pro Modelinde tıkandım kaldım. Uzun vadede en az 5-6 yıl verilerimi saklayabileceğim. Hangisini önerirsiniz. Kendim Pro'dan yanayım ancak bir yanda da 2 kat kapasite var Aynı fiyatlar. Ne yapacağım bilemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstediğiniz fiyat aralığında 2 TB 970 EVO M2 SSD var bence tercihiniz M2 den yana olsun.

Arada fark var, EVO kesinlikle daha iyi. EVO TLC, QVO QLC. Bu yüzden EVO rastgele okuma yazma hızı ve dayanıklılık olarak daha önde.

Sizin düşündüğünüz model bir de 860 Pro modeli. Bence 2TB çok gerekli değilse PRO'yu alın, en azından ben öyle yapardım.

Dayanıklılığı ortada;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pro modelini alıcam o halde teşekkürler. Yeni konu açmak istemedimde burdan devam etsek 1000 TL ye kadar vdsl destekli Wifi sorunu yaşamayacağım 100 mbit paket kullanacağım uzun vadeli bir modem önerirmisiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı