Çözüldü Samsung 870 EVO 500GB IOPS değerleri düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

osman1429

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. SSD'yi yeni aldım ve test yaptım. IOPS değerleri ve 4K değerleri açıklanan verilere ve kullanan diğer arkadaşların paylaştığı verilere göre yarı yarıya az. Bunun sebebi nedir? İade etmeli miyim? Windows'u yeniden başlatıp bir test daha yaptım. IOPS değerleri dışındakiler normal. RAPID mod açıkken bu değerleri alıyorum, kapalıyken yarıya düşüyor.
Ek Açıklama 2021-03-26 113617.jpg

Ek Açıklama 2021-03-26 010914.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar ağlıyacağım sebebi buldum ve benim hatammış. Hiç aklıma gelmedi. Fan bozuk olduğu için işlemciyi kısmıştım ısınma olmasın diye maksimumu %50'de çalışıyordu. Onu %100 yapınca değerler normale geldi. Yazma biraz düşük ama umrumda değil açıkçası. Herkese teşekkür ederim ve kusura bakmayın ☺️
Ek Açıklama 2021-03-26 141815.jpg
@osman1429 Hocam RAPID modu hem RAM'i sömürüyor hem de batarya falan takılı değilse, elektrikler gidince veriler uçuyor. Ayrıca CPU-Z indirip bana programın "Mainboard" sekmesini atabilir misiniz?
Laptop diye zaten içim rahat açtım yine de kapayabilirim önemli olan iops değerleri normal kullanımda değişiklik olmadı zaten.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-03-26 132905.jpg
    Ek Açıklama 2021-03-26 132905.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 32
@osman1429 Hocam yukarıda bir tane daha link attım. Hatta bir daha atayım.
Buradan indirip kurun.
Linkte diğerleri de çıkıyor ama sizin attığınızı yazanı indirdim kuruyorum şimdi
Linkte diğerleri de çıkıyor ama sizin attığınızı yazanı indirdim kuruyorum şimdi
Hata veriyor desteklenmeyen bir sistemde kurmaya çalışıyorsunuz diye

Yeni konular

Geri
Yukarı