Samsung 870 EVO SSD yazma hızı düşük

prensesokan

Picopat
Daha fazla  
Selamlar.
Bilgisayarı yeni açtım ve hız testi yaptım.
Okuma: 500 küsur.
Yazma: 380.
Yazma hızım yükselmiyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Önbellek dolduğu için 380 düşüyor normalde ama bilgisayarı yeni açınca olmaması lazım bildiğim kadarıyla.
Bir çözümü varsa söylerseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Beklemeniz lazım o zaman hocam. Önbellek boşalınca düzelir. Lakin o önbellek ne zaman boşalır onu bilemeyiz. Samsung SSD'lerin kötü yanı da bu işte maalesef. Ayrıca sıralı yazmayı dert etmeyin. Size lazım olan IOPS değerleri. İşletim sistemi sıralı yazma ve okuma hızlarına göre çalışmıyor. IOPS değerlerine göre hızlı veya yavaş çalışıyor. Ki 60.000 IOPS kötü değil. 90.000 IOPS gibi rakamları böyle son nesil cihazlarda test edip söylüyor üreticiler.

Hızı bana yetiyor sadece aklıma takıldı o yüzden bir sorayım dedim sağ olun iyi forumlar.

Yaptım fakat bir değişiklik olmadı.
Bir de şunu deneyin;
• Başlat butonuna sağ tıklayıp disk yönetimini açın.
• 870 EVO SSD hangisiyse ona sağ tıklayın ve "birimi küçült" seçeneğine tıklayın.
• 10 GB'lık bir alanı küçültün.
• Ardından 10 GB'lık ayrılmamış kısma sağ tıklayıp "Yeni Basit Birim" oluşturun.
• İleri-İleri yaparak kurulumu tamamlayın.
• Ardından hız testini CrystalDiskMark ile yeni birime hangi harfi atadıysanız onu seçip o diske test yapın.

Hız testinden sonra oluşturduğumuz diski biçimlendirip tekrar C diskine ekleyebilirsiniz.

Bir de şunu deneyin;
• Başlat butonuna sağ tıklayıp disk yönetimini açın.
• 870 EVO SSD hangisiyse ona sağ tıklayın ve "birimi küçült" seçeneğine tıklayın.
• 10 GB'lık bir alanı küçültün.
• Ardından 10 GB'lık ayrılmamış kısma sağ tıklayıp "Yeni Basit Birim" oluşturun.
• İleri-İleri yaparak kurulumu tamamlayın.
• Ardından hız testini CrystalDiskMark ile yeni birime hangi harfi atadıysanız onu seçip o diske test yapın.

Hız testinden sonra oluşturduğumuz diski biçimlendirip tekrar C diskine ekleyebilirsiniz.
Fazla değişiklik yok gibi

Dosya Ekleri

• IMG_20210307_180118.jpg
    IMG_20210307_180118.jpg
    293,8 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı