Samsung 870 EVO SSD'nin üzerinde bulunan seri numarası farklı gözüküyor

• Konuyu başlatan Floem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 175

Floem

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler;

Bir arkadaşım konu başlığındaki SSD'yi satın almış, ancak SSD'nin arka yüzündeki S/N ile kutunun yan tarafındaki S/N farklı. Aslında sadece 1 harf fazla. "sadece bu duruma dayanarak soruyorum", bu ürün sahte olabilir mi?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan anlayamayız.

CrystalDiskInfo'ya da Samsung Magician ekran görüntüsünü atarsanız anlayabiliriz.

Samsung Magician program Update etmeye çalıştığımda "failed to Update Magician. Please try again " şu an 6.2.0 sürümü kullanıyorum. Windows 8.1 kullandığım için sanırım Windows sürümünden kaynaklı ama CrystalDiskInfo baktığımda SSD üzerinde ki bilgiler uyuyor. Ama Firmware uymuyor.

1 harf farklı değil de fazla ise uretimdendir. Sahte uretmekle uğraşan adam 1 karakter unutmaz herhalde. Zaten başka şekillerde kendini ele veriyor.

Bu bir sorun yaratır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_877.png
    Screenshot_877.png
    396,8 KB · Görüntüleme: 10
  • asddassda.png
    asddassda.png
    41,7 KB · Görüntüleme: 12
  • diskmartk.png
    diskmartk.png
    39,1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
6.2.0çok eski. Normalde kullanmam,bakmak için açtım. 8.0.1 güncellemesi gelmiş.

Bu bir sorun yaratır mı?
Yaratmaması lazım bence. Bilgisayarı açıp bakamam. Magician'daki ile kutu üzerinde fark var ama. Magician daha uzun, sonunda F var.

Firmware benim SVT02B6Q. İnternette sizde görülenden bahsedip duranlar olmuş ama Samsung'un sitesinde güncel olan o değil.

6.2.0çok eski. Normalde kullanmam, bakmak için açtım. 8.0.1 güncellemesi gelmiş.

Yaratmaması lazım bence. Bilgisayarı açıp bakamam. Magician'daki ile kutu üzerinde fark var ama. Magician daha uzun, sonunda F var.

Firmware benim svt02b6Q. İnternette sizde görülenden bahsedip duranlar olmuş ama Samsung'un sitesinde güncel olan o değil.

Anladım teşekkürler, Windows sürümü yükseltip tekrar "Samsung Magician" baksam iyi olacak.
Çünkü Update etmiyor sitesinden indirsem Windows sürümünü desteklemiyor. Hatası veriyor başka bir benzer konudan baktığımda orijinal-sahte CrystalDiskInfo karşılaştırması yapılmış oradaki verilere göre orijinal olup olmadığını sorgulayabildim sadece... Ama driverhealt neden n/a gösteriyor onu anlayamadım.

Geri
Yukarı