Samsung 870 QVO 1TB SSD alınır mı?

Bu diski ikinci el olarak sattım. Disk sağlığı %86 idi. İlk sahibinden almıştım daha sonra ben sattım. 8 ay kullanılmıştı sadece. Benim için olumlu bir etki bırakmadı. Başka kullanan arkadaşlarda geri dönüş sağlarsa bu başlığa, ortak fikir sahibi oluruz.

Depolama amacı içinse alınır.
SSD'yi TR'de depolama amaçlı kullananlar %5'i geçmez hocam. Alım gücümüz ortada.

Bu SSD alınır mı? Amazon'da indirime girmiş. Yorumlarda idare eder şeklinde yaklaşmışlar. Ondan tereddütte kaldım. Laptopta M.2 SSD var. 512 GB yetmiyor. Bunu 2. disk olarak kullanacağım.

Laptop bilgileri: ASUS G531GU Core i7 9750H 2.6GHz-16 GB-512 GB SSD-15.6"-GTX1660 Ti 6 GB
Bütçe yetiyorsa 970EVO önerimdir.

Steam klasörü oluşturmak için kullanabilirsiniz fakat bütçe ve bilgisayarınızda fazladan boş slot varsa M.2 SSD almanız daha olumlu olur bunun haricinde slot ve bütçe konusunda sıkıntı yaşıyorsanız 870 EVO'ya bakın derim buna da paranız yetmezse alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu diski ikinci el olarak sattım. Disk sağlığı %86 idi. İlk sahibinden almıştım daha sonra ben sattım. 8 ay kullanılmıştı sadece. Benim için olumlu bir etki bırakmadı. Başka kullanan arkadaşlarda geri dönüş sağlarsa bu başlığa, ortak fikir sahibi oluruz.

Alışveriş sitelerinde de çok sık senin gibi düsünenleri gördüm. Ondan bizzat burada sorma gereği duydum.

Depolama amacı içinde alınır.

Yalnızca depolama için olsaydı HDD alırdım hocam. Bu durumda alma diyorsunuz.

SSD'yi TR'de depolama amaçlı kullananlar %5'i geçmez hocam. Alım gücümüz ortada.

Bütçe yetiyorsa 970EVO önerimdir.

Aynen hocam depolama için olsa HDD olurdu.
Ek olarak 970 EVO'ya baktım. M.2 SSD imiş hocam. Benim laptopta M.2 slotu dolu. İkinci bir M.2 slotu var mı bilmiyorum. 2.5 disk yeri boşta. Oraya 2. disk olarak 2.5 SSD arıyorum.
Kullanım şeklim ise; RDR2, FIFA, Forza H. 5 hep 2. diskimde kuruludur. Birkaç Adobe C.C uygulaması, Android Studio yüklerim. O kadar. Ek olarak da 50 GB civarında iş dosyası arşivim var.

Steam klasörü oluşturmak için kullanabilirsiniz fakat bütçe ve bilgisayarınızda fazladan boş slot varsa M.2 SSD almanız daha olumlu olur bunun haricinde slot ve bütçe konusunda sıkıntı yaşıyorsanız 870 EVO'ya bakın derim buna da paranız yetmezse alabilirsiniz.

Hocam laptopta bir tane takılı M.2 SSD var. Fakat 2. M.2 SSD slotu var mı bilmiyorum. Alalı 2 yıl oldu içini hiç sökmedim. Padarsey 79'u bir arada cihaz tamir & bakım seti aldım. Fiyatı çok uygundu. Almanya'dan geliyor. Tahminen Ağustos'un 7'si gibi bende olacak. Laptopumu o zaman sökebileceğim. Temizlik, termal macun yenileme, disk ekleme gibi işlemlerin hepsini sökmüşken tek seferde halletmek istiyorum. En son işlemci RDR2'de 98 dereceyi gördü. O zaman sökmeye karar verdim.

Sonuç olarak 2. bir M.2 slotu varsa 970 EVO, yoksa 870 EVO şeklinde devam edeceğim. Hem internette yaptığım araştırmalar hem de arkadaşların negatif bildirimleri nedeniyle Samsung 870 QVO 1TB SSD ürününden vazgeçtim.

Çek ile almanızı öneririm birinden çek satın alıp kullanın.

Kredi kartından taksit yaptıracağım.

Konu çözülmüştür. Kapanabilir. 156.50 TL X 6 = 939 TL'den aşağıdaki 870 EVO'yu 6 taksitle sipariş ettim. 6 taksite kadar taksit farkı koymadı. 12 taksitte 100 küsur koyuyor.

Prime Üyeleri için günün fırsatı: Samsung SATA 870 EVO Dahili Katı Hal Sürücüsü, 500 GB, SSD https://www.amazon.com.tr/dp/B08T1QQZ1T/ref=cm_sw_r_apan_i_dl_FRDHS8KDNKS1CMZDGVWC

Son düzenleme:

Geri
Yukarı