Samsung 870EVO 500GB sahte olma ihtimali var mıdır?

Daynakov

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten 2. el bir satıcıdan ürünü buldum. Ürün 0 açılmamış. Kendisine hediye edildiğini söyledi. Ürünün çakma çıkma ihtimali var mı? Yani böyle bir ürünün sahte olma ihtimali var mıdır?

Arkadaşlar internetten 2. el bir satıcıdan ürünü buldum. Ürün 0 açılmamış. Kendisine hediye edildiğini söyledi. Ürünün çakma çıkma ihtimali var mı? Yani böyle bir ürünün sahte olma ihtimali var mıdır?
Var. Forumda birisine sahte gelmişti galiba. Güvenilir satıcıları tercih edin.

Geçenlerde birisine gerçekten sahte Samsung SSD satıldığı hakkında konu gördüm. Bu sebeple Samsung SSD'lere temkinli yaklaşılması taraftarıyım. Seri numarasını falan mail atmayı dene.

Hatta konuyu buldum.

Vardır. Forumda 5-6 tane gördüm. Kendim de bizzat yaşadım. Elimde daha önce alınmış orijinal 970 EVO kutusu olmasa %100 sahte demem çok zor olurdu ama yaptığım kıyaslamalar ile rahatlıkla sahte diyebiliyorum.

İlk aldığım çalışmayınca adamların yerine gidip değişim istedim. Ellerinde binlerce vardı. Piyasaya çoğunu sürmüşlerdir.

En güvenilir yöntem hız testi ve Magician üzerinde genuine olarak görünmesi. Firmware sürümü de önemli. Çünkü sahtelerde saçma sapan bir şey yazıyor.

Ama anlattığınız durumda hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim. Adam akıllı iade edebileceğiniz bir yer bile yok. Alacaksanız da mümkünse bilindik gerçek (Vatan, Teknosa vb.) ya da sanal (İncehesap, QP vb.) yerlerden, değilse Amazon vb. sitelerdeki hesaplarından almanız. Diğer türlü iade ile uğraşmanız bence çok yüksek ihtimal.

Satıcıdan ne talep edeyim? Garantisi falan nasıl olur hediye ise?
Hiçbir şey talep etme. Direkt uzak dur.
Adamlar her bir haltını yeterli itinayla ayarlamışlar. Ben Magician tanımayınca şüphelenip elimdeki ile kıyaslayıp zar zor anladım belgelerin sahte olduğunu. %100 emin şekilde ancak elimdeki orijinal 870 EVO ve 970 EVO kutu içeriği ile kıyaslayarak söyleyebilirim. Ama yukarıda belirttiğim yöntemler de iş görür.

Ürünü sahibindenden satıyor param güvende ile de satılıyor o şekilde 50 TL fark biniyor adamla sesli görüştüm bana hediye geldi dedi 0 açılmamış dedi yani adam güven verdi açıkçası çünkü ben böyle şeylerle uğraşmıyorum normalde dedi kullanmıyorum satıyorum dedi.

Ürünü sahibindenden satıyor param güvende ile de satılıyor o şekilde 50 TL fark biniyor adamla sesli görüştüm bana hediye geldi dedi 0 açılmamış dedi yani adam güven verdi açıkçası çünkü ben böyle şeylerle uğraşmıyorum normalde dedi kullanmıyorum satıyorum dedi.
değişim talep et dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı