Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD ömrü ne kadar olur?

Çünkü tüm PC bileşenleri düzgün kullanılırsa 20 bile gider😃 bunu deneyimledim ve deneyimleyen çok kişide gördüm. Ayrıca SSD ömrü yıl ile değil yazılan veri ile ölçülür.

Bayağı uzun kullanabilirim yani bayağı performanslı kaliteli bir ürün size bir sorum daha olacak bu CrystalDiskInfo diye bir uygulama var bu konuda biraz cahil olabilirim kusura bakmayın orada dağlık değeri düşüyor hdtunedede aynı oradaki değerler 100'de 100 doğru mudur?
@NipponChemiConKYCap
@B 52 Stratofortress hocam son yazdığıma bakar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı uzun kullanabilirim yani bayağı performanslı kaliteli bir ürün size bir sorum daha olacak bu CrystalDiskInfo diye bir uygulama var bu konuda biraz cahil olabilirim kusura bakmayın orada dağlık değeri düşüyor hdtunedede aynı oradaki değerler 100'de 100 doğru mudur?
@NipponChemiConKYCap
@B 52 Stratofortress hocam son yazdığıma bakar mısınız?
O yazılım, diskin fabrika tarafından tanımlanan ömrüne göre değer belirtiyor. Yani o yazılımın dediği değerin pek bir önemli yok. Örneğin, Crucial P5 500 GB modeli için üretici 300 TBW ömür biçmiş; daha ilerisi beni bağlamaz dercesine ama 6762 TB (üreticinin biçtiği ömrün 22.5 katı) yazılmasına rağmen hala (salt okunur mod, yazma yapılamıyor) yaşıyor.

1652429392689.png

İlgili görselin paylaşıldığı mesaj:
SSD ömrünü doldurdu ve salt okunur moda geçti fakat videosunu paylaşacak vaktimiz olmadı. Halen daha benim sistemde takılı. Anlık:

Eki Görüntüle 1386424

Videosu gelecek bu arada.

O yazılım, diskin fabrika tarafından tanımlanan ömrüne göre değer belirtiyor. Yani o yazılımın dediği değerin pek bir önemli yok. Örneğin, Crucial P5 500 GB modeli için üretici 300 TBW ömür biçmiş; daha ilerisi beni bağlamaz dercesine ama 6762 TB (üreticinin biçtiği ömrün 22.5 katı) yazılmasına rağmen hala (salt okunur mod, yazma yapılamıyor) yaşıyor.

Eki Görüntüle 1400490

İlgili görselin paylaşıldığı mesaj:

Yani oradaki değer doğru diyemeyiz yani doğru mu anladım.

Samsung 5 yıl sınırlı demiş.
Samsung SSD'nin ömrü 5 yıl demiyor, ben 5 yıl ve şu kadar TBW için garanti veririm diyor. 12 yıllık Corsair SSD'lerden bile hâlâ çalışanlar dolu, firmaların verdiği TBW ömürlerinin de gerçek kapasitesinden kat kat az olduğu yapılan testlerde ortada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı