Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD sıcaklığı boşta 52 derece

gorkem.0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD'yi taktım ve sıfırdan kurulum yaptım. PC boştayken 48-52 derece arası seyrediyor. (Hard Disk Sentinel uygulamasından bakıyorum) Bu sizce normal midir ve normal değilse nasıl soğutabilirim?(havalar sıcak bunu da unutmamak gerek.).

Gayet normal hocam. 980 Pro kullanıyorum, üzerinde soğutucu bloğu olmasına rağmen 45 derece şuan. Yük altında 60'a kadar yükselebiliyor. Tamamen normal sıcaklıklar 70 üstüne kadar pek sıkıntı yok.

Arkadaşlar az önce Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD'yi taktım ve sıfırdan kurulum yaptım. PC boştayken 48-52 derece arası seyrediyor. (Hard Disk Sentinel uygulamasından bakıyorum) bu sizce normal midir ve normal değilse nasıl soğutabilirim?(havalar sıcak bunu da unutmamak gerek.).

Bence SSD takılırken temassızlık olmuş o yüzden ısınıyor öyle değilse de M.2 soğutma bloğu olan bir anakart almanı tavsiye ederim başka pek bir çözümü yok.

Bence SSD takılırken temassızlık olmuş o yüzden ısınıyor öyle değilse de M.2 soğutma bloğu olan bir anakart almanı tavsiye ederim başka pek bir çözümü yok.
SSD takılırken sıcaklığa neden olacak nasıl bir temassızlık olabilir? Temassızlık olsa anakart SSD'yi algılamaz. Altı üstü bir sokete kart sokuyoruz sonuçta. Sıcaklıklar gayet normal. Ayrıca soğutma bloğu olan bir anakart almayı tavsiye etmek yerine direk harici soğutma bloğu da alabilir. Şöyle ortada bir sorun yokken bomboş tavsiyeler veriyorsunuz ya kopuyorum.

SSD takılırken sıcaklığa neden olacak nasıl bir temassızlık olabilir? Temassızlık olsa anakart SSD'yi algılamaz. Altı üstü bir sokete kart sokuyoruz sonuçta. Sıcaklıklar gayet normal. Ayrıca soğutma bloğu olan bir anakart almayı tavsiye etmek yerine direk harici soğutma bloğu da alabilir. Şöyle ortada bir sorun yokken bomboş tavsiyeler veriyorsunuz ya kopuyorum.

Bende M.2 SSD sorunu olmadığı için 52 derecenin anormal olduğunu düşündüm yoksa arkadaş neden normal bir sıcaklık için konu açsın hem temassızlık durumunda güç kabloları ısınır.

Geri
Yukarı