Samsung 970 Evo Plus 500 GB düşük random IOPS değerleri

dopidope

Decapat
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar herkese. 4 gündür Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD elimde, BIOS ayarlarından olsun Windows ayarlarından olsun bir sürü ayar yaptım fakat yine de Samsung magician ve crystal disk mark üzerinden yaptığım testlerde Samsung tarafından belirtilen random değerlerine ulaşamadım. Samsung 480K IOPS okuma 550K IOPS yazma hızı olarak belirtmiş, benim değerlerimi ekran görüntüsü olarak aşağıda görebilirsiniz. Bu arada elimde 960 Evo 250 GB SSD'de var random okumada 970 Evo Plus ile aynı değerleri alıyor. Sizce değişime göndermeli miyim? Aynı SSD'ye sahip olan arkadaşlar test sonuçlarını paylaşırsa iyi olur.
düşük iops magician.png

evo plus 500 gb crystal.png

Benzer IOPS değerleri bende de var, bilgisi olan var mı? Konuyu hortlatayım dedim :D.

" Samsung Magician ve Crystal disk mark üzerinden yaptığım testlerde Samsung tarafından belirtilen random değerlerine ulaşamadım. Samsung 480K IOPS okuma 550K IOPS yazma hızı olarak belirtmiş, benim değerlerimi ekran görüntüsü olarak aşağıda görebilirsiniz. "

Arkadaşın sorduğu sorunun sebebini bende merak ediyorum ama cevaplayan yok ya da bilen yok. Benzer IOPS değerleri bende de mevcut, 512 GB olanı var elimde genelde Crystaldismark sonuçları internette paylaşılanlarla aynı, benzer değerler alınıyor ama niye teorik değerlere yaklaşamıyoruz bile anlamadım hala.

Geri
Yukarı