Samsung 970 EVO Plus M.2 1TB aşırı ısınıyor

Arkadaşlar soğucu aklımda onu en son çok çaresiz kalırsam alıcam evet ama asıl sorunum aynı ortam aynı sistem herşey aynı biri 41 iken diğeri neden 52-53 bunu anlamaya çalışıyorum. eğer sıkıntılıysa iade veya garanti işine giricem fazla vakit geçmeden.

Arkadaşlar soğucu aklımda onu en son çok çaresiz kalırsam alıcam evet ama asıl sorunum aynı ortam aynı sistem herşey aynı biri 41 iken diğeri neden 52-53 bunu anlamaya çalışıyorum. eğer sıkıntılıysa iade veya garanti işine giricem fazla vakit geçmeden.

Bence sıkıntılı değil. Çünkü internette "samsung 970 evo plus high temperature" diye arattığında bir sürü benzer konu çıkıyor. Bu ssd serisinin böyle olduğunu düşünüyorum.

Bu linkte Samsung 850 evo kullanırken, oyun içinde maksimum 42 dereceyi gören bir kullanıcı Samsung 970 evo plus kullanmaya başlayınca bu değerler 78 dereceye yanaşmış.

Bu linkte de Samsung 970 evo plus kullanan bir kullanıcı, boşta 53 derecelerde gezdiğini söylemiş. Maksimum ise 77 dereceleri görmüş, hwinfo programı ile ölçülen değerlerde.

Net bir bilgim olmadığı için ürün sıkıntılı veya değil diyemem ama tahminde bulunacaksam bence elinizdeki ürün sorunsuz. Bu seri genel olarak sıcak çalışıyor, en azından internette forumlarda açılan konulardan bunu anlıyorum.

Bence sıkıntılı değil. Çünkü internette "Samsung 970 EVO Plus High temperature" diye arattığında bir sürü benzer konu çıkıyor. Bu SSD serisinin böyle olduğunu düşünüyorum.

Bu linkte Samsung 850 EVO kullanırken, oyun içinde maksimum 42 dereceyi gören bir kullanıcı Samsung 970 EVO Plus kullanmaya başlayınca bu değerler 78 dereceye yanaşmış.

Bu linkte de Samsung 970 EVO Plus kullanan bir kullanıcı, boşta 53 derecelerde gezdiğini söylemiş. Maksimum ise 77 dereceleri görmüş, HWiNFO programı ile ölçülen değerlerde.

Net bir bilgim olmadığı için ürün sıkıntılı veya değil diyemem ama tahminde bulunacaksam bence elinizdeki ürün sorunsuz. Bu seri genel olarak sıcak çalışıyor, en azından internette forumlarda açılan konulardan bunu anlıyorum.

Ama hala aklıma yatmıyor eskisinden daha yeni ürün, daha üst seviye, teknolojisi daha gelişmiş ürün ama 10-11 derece fark çok garip.

Teşekkürler yorumlarınız için. Netten biraz daha araştırıcam. Vatan İtopya vs satış temsilcilerine soracağım, eğer normalse soğutucu şart mecbur.

Konuyu gorunce hemen kendi bilgisayarimi açtım 970EVO Plus 1TB ilk actigimda 25 derece idi 1 2 dk bekledim 30 dereceye cikti. Yalnız Windows 970 EVO da kurulu degil harici olarak kullanıyorum. Samsung Magician'dan hiz testi yaptığımda ise 61 dereceye kadar cikti SSD.

Biraz bekledim. SSD 40 dereceye dustu bir daha test yaptim Max 64 derece oldu. Benim verilerim bu sekilde.

Konuyu gorunce hemen kendi bilgisayarimi açtım 970EVO Plus 1TB ilk actigimda 25 derece idi 1 2 dk bekledim 30 dereceye cikti. Yalnız Windows 970 EVO da kurulu degil harici olarak kullanıyorum. Samsung Magician'dan hiz testi yaptığımda ise 61 dereceye kadar cikti SSD.

Biraz bekledim. SSD 40 dereceye dustu bir daha test yaptim Max 64 derece oldu. Benim verilerim bu sekilde.
Bende sistem kurulu ve yarısı dolu.
Az önce birkaç oyunda ölçtüm..

cpu 60-65
gpu 70-75
ssd 58-62 derece aralığında gitti geldi
Arkadaşlar sanırım sorun çözüldü.
Daha önce ssd driver 3 olarak görünüyordu.
Diğer disklerin fişini çekip baştan format attım.
Ssd driver 0 oldu.

Sistem boşta sıcaklık 40-41°
chorome'da gezinirken 42-43°
Sam. Magician Perf. Bench. esnasında 67°

Çıkardığım dersler: Tüm harddiskleri çıkarıp format atmak lazım :)

Önemli deneyim: 3 farklı programla ssd ısısını ölçtüm.
Lisanslı argus monitör kullanıyorum. Aytıca samsung magician ve CPUID HWMonitör ile ölçtüm. Anlık en iyi en doğru sonucu CPUID verdi
Daha önce ssd driver 3 olarak görünüyordu.
Ssd driver 0 oldu.

chorome'da gezinirken 42-43°
Sam. Magician Perf. Bench. esnasında 67°

Önemli deneyim: 3 farklı programla ssd ısısını ölçtüm.
Lisanslı argus monitör kullanıyorum. Aytıca samsung magician ve CPUID HWMonitör ile ölçtüm. Anlık en iyi en doğru sonucu CPUID verdi
.

Son düzenleme:
Bende sistem kurulu ve yarısı dolu.
Az önce birkaç oyunda ölçtüm.

CPU 60-65
GPU 70-75
SSD 58-62 derece aralığında gitti geldi.
Daha önce SSD driver 3 olarak görünüyordu.
SSD driver 0 oldu.

Chorome'da gezinirken 42-43°
Sam. Magician perf. Bench. Esnasında 67°

Önemli deneyim: 3 farklı programla SSD ısısını ölçtüm.
Lisanslı argus monitör kullanıyorum. Aytıca Samsung Magician ve CPUID HWMonitor ile ölçtüm. Anlık en iyi en doğru sonucu CPUID verdi.
Daha önce SSD driver 3 olarak görünüyordu.
SSD driver 0 oldu.

Chorome'da gezinirken 42-43°
Sam. Magician perf. Bench. Esnasında 67°

Önemli deneyim: 3 farklı programla SSD ısısını ölçtüm.
Lisanslı argus monitör kullanıyorum. Aytıca Samsung Magician ve CPUID HWMonitor ile ölçtüm. Anlık en iyi en doğru sonucu CPUID verdi.

Kardeşim merhaba hemen görür müsün bilmiyorum ama birazdan format atacağım, aynı sorunu yaşıyorum, harddisklere de format atmam gerekiyor mu? Ya da bütün diskleri çıkarıp format atıp diğer diskleri taktığımda çözülüyor mu?

Ben de laptopumda aynı SSD'yi kullanıyorum ve 60 70 derecelere çıkıyor ne yaptıysam soğutmadım termal ped ve soğutucu blok taktım laptopun altına soğutucu aldım ama düzeltemedim ve benim SSD'de bir sıkıntı var 60 70 dereceye çıkınca sanırım SSD kendini kapatıyor ve bilgisayar onu görmemeye başlıyor özellikle indirme yaparken çok yaşıyorum bunu yüksek boyutlu oyun indiremiyorum ama oyun oynarken 50 55 derece arası sürekli anlamış değilim yarın servise yollamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı