Samsung 970 EVO Plus vs Kingston KC3000

d1kmenly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim iki SSD'den birini almak istiyorum. Tek sorun anakart PCIe Gen 3 destekli. Kingston KC3000 Gen 3'te hangi hızlarda çalışır pek bilmiyorum. Diğer yönden Samsung da mantıklı geliyor, pek karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
970'in hiçbir alınabilir bir yönü yok bu fiyatta. KC3000'inin ise farklı varyantları ortaya çıktı. O yüzden en iyi seçenek Fury bu bütçede.

970'in hiçbir alınabilir bir yönü yok bu fiyatta. KC3000'inin ise farklı varyantları ortaya çıktı. O yüzden en iyi seçenek Fury bu bütçede.

Yorumlar da gen3 ile çalıştıranlar 3000-3500 arası hız almış bende de gen4 olmadığı için 3000+ hızlarda çalışcak o sebepden Samsung'umu alsam dedim. Yine de Kingston daha iyi olur ileride belki anakartı yükseltirsem tam hız kullanırım bu KC3000 ile Fury Renegade arasında ne fark var.

Kardeşim birisi Gen 3'ün high end SSD'si, diğer ikisi de Gen 4'ün. Anakartın Gen 4 desteklemiyor diye daha dandik bir şey almanın ne lüzumu var? KC3000 ile Fury aşağı yukarı aynı SSD idi aslında ama KC3000'in farklı NAND'lı versiyonları çıktı ve normal NAND'ı olan B47R'dan daha kötü NAND'larla geliyor. Kısacası Fury alın.

KC3000 sipariş ettim bakalım belki ileride anakartı yükseltirim. Benim biraz da çekindiğim noktta olmaz herhalde diyerek düşündüğüm gen3 yuvaya gen4 SSD darboğazı. Ekran kartında yaşadım bu durumu :)

Geri
Yukarı