Samsung 970 EVO Plus Windows 11 geç kapanıyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, öncellikle bu sorunu bir tek benim yaşadığımı düşünmüyorum. Windows 11 kullanıyorum ve kapanma süresi 10 20 saniye arasına çıkabiliyor. M.2 SSD kullanıyorum, Samsung 970 EVO Plus, ve bu hiç normal bir durum değil fakat ben SSD'den ziyade Windows 11'den şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncellikle bu sorunu bir tek benim yaşadığımı düşünmüyorum. Windows 11 kullanıyorum ve kapanma süresi 10 20 saniye arasına çıkabiliyor. M.2 SSD kullanıyorum, Samsung 970 EVO Plus, ve bu hiç normal bir durum değil fakat ben SSD'den ziyade Windows 11'den şüpheleniyorum.

Windows 11 hâlâ sorunlu geliyor bana 1 yıla kadar daha iyi olur Windows 11 sistemi.

SSD ile alakalı bir şey değil. Kapanma süreleri genelde diskle değil, arka plan uygulamalarının sayısıyla alakalıdır. Açılma süresini etkilediği gibi arka plandaki uygulamaların sayısı kapanma süresini de etkiler. Ne kadar fazla uygulamaya kapatmaya çalışıyorsa sistem, o kadar yavaş kapanacaktır. Eğer bazı programlar kapanmakta sorun yaşıyorsa veya çok fazla servise sahipse, veya Windows servisleri çok sayıdaysa kapanma uzayacak. Sanal bir makineye (SSD üzerine kurun) W10 ve W11 kurun. Kapanma sürelerini kıyaslayın. İkisi de temiz kurulum olacak, tahminen birbirlerine epey yakın bir sürede kapanacaklar. Sonrasında kendi sisteminizle kıyaslayın. Buradaki acayip süre farkının sebebi dediğim gibi çalışan uygulama ve servis fazlalığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı