Samsung 970 EVO vs. XPG AS40G-512GT-C

Talha Tuna

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar, 500GB'lik M.2 ihtiyacım var. Bu ikisi arasında kararsız kaldım.

Hangisini önerirsiniz?

Anakartım MSI B450M-PRO-vhd

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi arasından 970 EVO, ama ikisini de tercih etmem şahsen.
970 EVO burada daha ucuz;
Firecuda 510 alınabilir ayrıca.
Daha iyi bir model.

İkisi arasından 970 EVO, ama ikisini de tercih etmem şahsen.
970 EVO burada daha ucuz;
Firecuda 510 alınabilir ayrıca.
Daha iyi bir model.
Alternatif SN750 de var.

3-4 adır Evo 970 kullanıyorum. 250lik olanını.
Hiç sorun yaşamadım. Haftada 1 belki 2 kez sistem görüntüsü yüklediğim veya yedeklediğim oluyor. Bu işlemler diski eskiten ve yoran işlemler.
Kendi yazılımı olan Samsung Magician ile kontrol ettiğimde sağlık durumunda herhangi bir eksilme olmadı hala %100.
Yine CrystalDiskInfo ile kontrol ettiğimde de sağlık durumu %100.
Hızı gayet iyi.
Belki paylaştığın linkteki diğer alternatifiyle mukayesede diğer parameterler önem arzedebilir. Forumdaki uzmanlar bilgi verecektir.
Ben gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Düzeltme: Benim kullandığım 970 EVO PLUS imiş.

Bende şuan belirttiğim Adata SSD'nin 240gb olanı var. Ben de bunu sorunsuz olarak kullandım. Sadece artık 500 gblik m.2 lazım. Kafama takılan konu şu herkes Samsung önerirken Adatanın okuma ve yazma hızı kağıt üzerinde daha fazla, acaba gerçekten öyle mi yoksa samsung daha mı iyi ?

Bende şuan belirttiğim Adata SSD'nin 240gb olanı var. Ben de bunu sorunsuz olarak kullandım. Sadece artık 500 gblik m.2 lazım. Kafama takılan konu şu herkes Samsung önerirken Adatanın okuma ve yazma hızı kağıt üzerinde daha fazla, acaba gerçekten öyle mi yoksa samsung daha mı iyi ?
Standart bir kullanıcıyı ilgilendiren değerler IOPS değerleri olduğundan, şuradan görebileceğiniz üzere:

IOPS değerleri Firecuda 510, SN750 ve 970 Evo'dan düşük kalıyor.

Standart bir kullanıcıyı ilgilendiren değerler IOPS değerleri olduğundan, şuradan görebileceğiniz üzere:

IOPS değerleri Firecuda 510, SN750 ve 970 Evo'dan düşük kalıyor.

Plot oluşturmak için kullanılacak.
Bu arada IOPS değeri nedir ?

Geri
Yukarı