Samsung 980 1TB M.2 SSD alınır mı?

Bütçe
2000

Bir SSD almak istiyorum ve bunun fiyatı bayağı düşmüş gibi. Okuma-yazma değerleri kiminde 2000'lerde kiminde 7000 gibi değerler.
Sizce alınır mı? Sağlığı çabuk düşer mi? Ve daha iyi önerileriniz var mı?

Bir de bu var dostlar. Bende aynısından bir tane var 32 ye çıkarmak istiyorum. Daha iyi bir önerisi veya yorumu olacak var mı?
Sistemimde hem 980 PRO hem de 970 EVO var. İkisi sıklıkla karşılaştırıldığı için belirtmek istedim. Eğer hergün büyük programlar kullanıp devamlı dosya güncelliyorsanız yada devamlı olarak ne olur ne olmaz diye çalışmaları save alıyorsanız aradaki fark anlaşılıyor. Bilgisayarı 970 EVO dan 980 PRO ya taşıdığımda da Windows için hızlanmalar, dosyalardaki işlemlerin hızlanması, oyunlar , programlar herşey bariz fark etti. Fakat normal bir kullanıcı aradaki farkı anlarmıydı emin değilim. Mesela bizim DC grubunda ortalama bilgisayar toplayıp akşamları sadece pubg oynayan ve onun dışında sadece youtube ve dizi izleyen kişiler de var, e ona gerek yok yani, fark edeceği birşey yok çünkü. Kendi kullanımınızı göz önünde bulundurun, eğer benimki gibiyse kesinlikle 980 PRO alın, 980 değil 980 PRO.

Ram için de genelde set olarak hani DUAL gibi almak daha iyi oluyor fakat aynısından varsa bence herhangi bir sorun yaşamazlar, CL16 epey düşük güzel bir ayrıntı , DDR4 lerdeki bu olay çok güzel. Bende de Gsikk in ramleri var fakat DDR5 ve CL30.. Ramler gerçekten yükseltince çok fark ediliyor. İlk 16 dan 32 ye çıkınca epey iyi gelmişti eski bilgisayarımda. Bunda direkt 64 olarak kurdum bebek gibi. Ben ramlerin her zaman yükseltmeye değdiğini düşünüyorum. ☺️

Bu çok daha iyi olur PCIe 4.0 anakart varsa.
Bu konuyada bir göz atın.
Kingstonunki daha ucuz olmasına rağmen yazma hızı daha yüksek. Bunun bir sebebi var mı? Sağlığı 980 proya kıyasla çabuk mu tükeniyor? 980 pro en çok tercih edilen SSD olduğu için merak ettim neden bu kadar sevildiğini.

Geri
Yukarı