Samsung 980 nasıl?

Başlık sahibi genel olarak beni üzer mi diye yazmış ? Günde 100 GB veri yazma gibi bir problemi yok ki bu arkadaşın, evet DRAM olsa daha iyi onda hem fikiriz ama günlük oyun kullanımda neyini üzecek ben anlamadım ? Fiyat olarak daha iyi hatta daha performanslı ürünler olabilir, ama kesinlikle anlatıldığı kadar kötü bir SSD değil.
İşletim sistemi kuracağım demiş, ayrıca üzer. Nereden mi biliyorum, şuradan:

Adsız.png

DRAM artı olarak ne katar günlük kullanıma?
Ürünü zaten almışsınız. İade şansınız olsa söylerdiniz diye düşünüyorum. SSD'nin güzelliği olan veriye erişim hızında hatırı sayılır etkisi var. Normal kullanıcı olarak sürünmezsiniz ama daha önce de dediğim gibi o parayla daha seri olan bir şey alabilirdiniz.

Ürünü zaten almışsınız. İade şansınız olsa söylerdiniz diye düşünüyorum. SSD'nin güzelliği olan veriye erişim hızında hatırı sayılır etkisi var. Normal kullanıcı olarak sürünmezsiniz ama daha önce de dediğim gibi o parayla daha seri olan bir şey alabilirdiniz.

Evet ürün alındı. HDD kullanirken oyuna geç girmeyi bırak dünya kaplaması ve silah kaplamasina kadar her şey geç yükleniyordu. Şimdi Windows seri çalişsın oyunum akıcılık kazansın yeter bana. Bu SSD bu problemi ortadan kaldıracak mı? Benim olayım o fazla teknik konular gereksiz gibi fikirleriniz için teşekkürler.

Bu SSD bu problemi ortadan kaldıracak mı?
SSD'yi alıp takmadınız mı?

Gerek oyunlarda gerekse Windows'ta gezmede HDD'ye göre fark hissedersiniz. Şahsen DRAM farkı çok rahat bir şekilde Windows'ta gezerken hissedilir mi ondan şüpheliyim. Ama performans uygulamalarında değerlere bakıldığında görülür.

Çok şart değil, hayatın sonu değil. İade edebiliyorsanız edin, olmuyorsa kullanın. HDD'den sonra size ilaç gibi gelecek.

Samsung 980 DRAM yok ama sistem belleğini tampon bellek olarak kullanıyor. Güzel SSD bozulmaz, yıllarca kullanırsınız. Farkı çok hissedersiniz HDD ye göre. DRAM yok diye kötü denmez.

İyiki almışınız kalitesi şüpheli DRAM’li SSD yerine.

Ama her halükarda düzgün marka DRAM li SSD birinci tercih olmalı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı