Samsung 980 Pro 1TB vs Kingston NV2 2TB

Bütçe
4000

LightSide

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Prime b550m-k
Merhaba, şu anda Kingston NV2 500GB kullanıyorum ama yetmiyor. Anakarttaki diğer slota yeni bir SSD alacağım. Normalde 980 Pro 1TB soğutuculu düşünüyordum ancak SSD'deki hızın dosya kopyalama vs. dışında fazla bir işime yaramayacağını duydum. Oyun dışı fazla bir işim olmayacak bilgisayarda. Uzun vadede alacağım 1TB ile elimdeki 500GB'ın da yetersiz kalacağını düşündüm ve 2TB'a yöneldim ama hala kararsızım. Alacakken iyi bir şey almak istiyorum. Ömrü, verimliliği vs. bir de DRAM hakkında çok bir bilgim yok nerelerde işime yarar bilmiyorum ama 980 Pro'da DRAM varken Kingston NV2 de yokmuş. Bütçem 4000TL. Bunlar dışında başka SSD'de tavsiye edebilirsiniz.

RAM gibi, yüksek hızlı çalışan bir bellek. Önbellek görevi görür, önbelleğe alınan dosyalar daha hızlı okunup yazılır. Ayrıca DRAM bulunduran SSD'lerde NAND yongalar daha az yorulur, dolayısıyla SSD'nin ömrü artar, performansı kolay kolay düşmez.
Peki ssd'de hızların sadece dosya kopyalama için olduğu doğru mu? Oyun veya günlük kullanımda büyük fark yaratmayacaksa 980 Pro'yu büyük ihtimal almayacağım.

Peki ssd'de hızların sadece dosya kopyalama için olduğu doğru mu? Oyun veya günlük kullanımda büyük fark yaratmayacaksa 980 Pro'yu büyük ihtimal almayacağım.
Hocam oyun ve günlük kullanım için Proya yönelmenize gerek yok, sağlam SSD evet, fakat daha fazla yere ihtiyacınız var ise DRAM li Kioxiayı almanız daha mantıklı.

Hocam oyun ve günlük kullanım için Proya yönelmenize gerek yok, sağlam SSD evet, fakat daha fazla yere ihtiyacınız var ise DRAM li Kioxiayı almanız daha mantıklı.
Hocam bu nasıldır?

Hocam bu nasıldır?
G2 Alın geçin Dramli model.

Yeni konular

Geri
Yukarı