Samsung 980 Pro 500GB neden i7 10700K B560M DS3h ile kullanılmıyor?

Xscofild

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980Pro 500 GB
Anakart
B560M DS3H Ultra Durable
Merhaba arkadaşlar,
Çok araştırdım ama hiçbir şekilde çözüm bulamadım umarım yardımcı olabilirsiniz.
Samsung 980 Pro 500GB NVMe SSD satın aldım ama anakarttaki PCI-e 4.0 soketine taktığım zaman bilgisayarım SSD'yi algılamıyor.
PCI-e 3.0'a soketine taktığım zaman ise okuma: 3450 MB yazma: 3250 MB civarında değerler alıyorum(SSD'nin yarı performansı yani).
PCI-e 3.0 soketinde Seagate 500GB olan SSD'imi kullanıyorum, şimdi ya onu ya bunu yani ikisinden birini seçmem gerekecek ama ikisini de tam performans alabileceğim şekilde ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz lütfen.

Benim sistem bilgilerim:
anakart - Gigabyte B560M DS3h 5333MHz(OC)
işlemci - Intel i7 10700K.
RAM - GeIL 16 GB(2x8) 3600MHz CL18 + Corsair 16 GB(2x8GB) Vengeance Pro 3600MHz CL16.
ekran kartı - Gigabyte GeForce RTX 3070 OC.
SSD - Seagate 500GB FireCuda 510 NVMe.
HDD - Seagate 2TB Barracuda.
sıvı soğutma - Thermaltake TH240 ARGB 240mm.
kasa - Thermaltake Versa T25 650W 80+

BIOS güncellediniz mi? Bu durumun haricinde o işlemciye o anakart ile yazık edersiniz.
Bios F6’ya güncellemiştim bir kaç gün önce ama F7 çıkmış yeni sürüm olarak.

Hangi Anakartı Tavsiye edersiniz tüm sistem donanımları Tam Performans Kullanabilmek için, şimdiden teşekkürler 🙏
İşlemcide desteklemesi gerek diye biliyorum.
PCI-Express gen 3 bağlantısı kullanır denmiş.
Performans olarak i7 10700K daha iyi diye biliyordum o yüzden almıştım ama hiç aklıma gelmedi Pcie 4.0 sadece 11.nesilde olduğu ve şuan çok pişman oldum☹️

BIOS F6'ya güncellemiştim birkaç gün önce ama F7 çıkmış yeni sürüm olarak.

Hangi anakartı tavsiye edersiniz tüm sistem donanımları tam performans kullanabilmek için, şimdiden teşekkürler 🙏

Performans olarak i7 10700K daha iyi diye biliyordum o yüzden almıştım ama hiç aklıma gelmedi PCI-e 4.0 sadece 11.nesilde olduğu ve şu an çok pişman oldum☹️

Anakart değil işlemci değiştirmeniz gerek.

İşlemci PCI-e 4.0 desteklemiyor. Intel 10. nesil işlemciler PCI-e 4.0 desteklemiyor ne yazık ki.
Peki adaptör varmış Pcie 1.0 girişli ama 3.nesil olan, bilginiz var mı acaba:

M.2 NVMe SSD NGFF To PCIE 3.0 X1 Adaptör M Key 960 Evo Kart Fiyatları ve Özellikleri
1640870782120.png

Bios F6’ya güncellemiştim bir kaç gün önce ama F7 çıkmış yeni sürüm olarak.

Hangi Anakartı Tavsiye edersiniz tüm sistem donanımları Tam Performans Kullanabilmek için, şimdiden teşekkürler 🙏

Performans olarak i7 10700K daha iyi diye biliyordum o yüzden almıştım ama hiç aklıma gelmedi Pcie 4.0 sadece 11.nesilde olduğu ve şuan çok pişman oldum☹️

Sistemi hazır aldıysanız bence iade edin. Ayrıca K işlemcilerde O.C. için Z serisi anakart almanız şart. B serisi bir anakart alacak olsanız bile soğutması iyi bir anakarta yönelin aksi taktirde anakartın VRM'leri ısınacaktır bu tarz güçlü işlemcilerle.

Yeni konular

Geri
Yukarı