Samsung A14 alınır mı?

• Konuyu başlatan 330766
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 806

330766

Hectopat
Samsung Galaxy A14, Exynos işlemci olan modeli alacağım (4/64) sizce pişman olur muyum kasma yaratır mı araştırdığımda kasıyor demişler tedirgin oldum. Başka telefon tavsiye etmeyin çünkü aklım buna yattı ve hafta sonu veya yarın mağazaya gidip bakacağım. Sizce kasma yaratır mı pişman olur muyum? Cihaz Android 13 ile geliyormuş 14 almış olanlar var bu beni daha tedirgin etti. Yardımcı olursanız sevinirim :)

2 sene sürmez kasması. 2020 de yan telefon olarak kullandığım A12 1 sene sonra aramada önce çalıp sonra aramayı gösteriyordu. S9+ falan alıp ROM kurun kat kat daha iyi bir cihaz.

Yeni telefon önermeyin demişsin ama bütçeyi ufak bir şekilde yükseltip (yaklaşık 1000 lira) M14 almak daha iyi olur. 128 GB, daha iyi işlemci, daha büyük batarya, NFC ve 5G desteği gibi farkları var. Onun haricinde farklı markaları da inceleyebilirsiniz. A14 de kötü cihaz değil ama uzun vadede sıkıntı çıkarması muhtemel.

4gb ram kasması normal. 64gb size yetecek mi? Bütçe nedir?
Şuan kullandığım telefon da 4 GB 64 GB hafızalı kasmıyor nedense. Bütçe 6500 direkt Samsung alacağım ama tavsiye için geç.

Ağır oyunlarda kasma olur tabii ki, ahım şahım bir telefon değil; ki 4 GB RAM'i olan bir telefondan kasmamasını bekleyemezsiniz zaten.

Ağır oyun indirmeyeceğim hatta hiç oyun indirmeyebilirim onun için oyun konusunda sıkıntım yok.

Yeni telefon önermeyin demişsin ama bütçeyi ufak bir şekilde yükseltip (yaklaşık 1000 lira) M14 almak daha iyi olur. 128 GB, daha iyi işlemci, daha büyük batarya, NFC ve 5G desteği gibi farkları var. Onun haricinde farklı markaları da inceleyebilirsiniz. A14 de kötü cihaz değil ama uzun vadede sıkıntı çıkarması muhtemel.

1000 lira ekleyecek kadar bütçe yok maalesef hocam. Bu cihazın fiyatı birkaç aya uçacak diye hemen alacağım yoksa daha önceden A24 alacaktım.

Ne dersek diyelim sanırım her türlü aynı telefonu alacaksınız, o yüzden bir şey demenin bir anlamı yok bence.

Doğru söylüyorsunuz hocam ama tedirgin oldum yani kasacaksa hiç almayayım elimdekini satıp daha iyisini alabilirim ama geç kaldım :( o zaman bu cihaza Android 14 yüklemeyeceğim, 13'te veya kendi sürümünde kalsın. Cevabınız için teşekkürler.

@Wlixe hocam mağazada aynı fiyatta 128 GB'lık halini buldum denedim gayet akıcıydı sizce 64 GB ile fark olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı