Samsung A20 şarj olurken kesiliyor

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Telefon şarj alıyor. Mesela %45 iken şarja takıyorum %50 olana kadar sorun yok ama %50 olduktan sonra şarj almayı kesiyor sonra tekrar şarj alıyor ve tekrar kesiyor sürekli olarak bu şekilde gibisinden bir döngüye giriyor. Şarjdan çıkarıp birkaç dakika bekliyorum sonra tekrar takıyorum. %50'den %57'ye kadar kesintisiz şarj oluyor sonra tekrar kesilip durmaya başlıyor. Sorun birkaç saat önce olmaya başladı. Sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir? Şarj soketi sorunlu olsa hiç şarj almaz mantıken değil mi? Ben şarj soketinin birazcık içeri göçmesinden ya da tozlanmasından şüpheleniyorum. Telefon tamirinden anlayanlar ne yapmam gerektiğiyle ilgili fikir verirse sevinirim. Cihazın garantisi bitmiş durumda.

Telefon şarj alıyor. Mesela %45 iken şarja takıyorum %50 olana kadar sorun yok ama %50 olduktan sonra şarj almayı kesiyor sonra tekrar şarj alıyor ve tekrar kesiyor sürekli olarak bu şekilde gibisinden bir döngüye giriyor. Şarjdan çıkarıp birkaç dakika bekliyorum sonra tekrar takıyorum. %50'den %57'ye kadar kesintisiz şarj oluyor sonra tekrar kesilip durmaya başlıyor. Sorun birkaç saat önce olmaya başladı. Sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir? Şarj soketi sorunlu olsa hiç şarj almaz mantıken değil mi? Ben şarj soketinin birazcık içeri göçmesinden ya da tozlanmasından şüpheleniyorum. Telefon tamirinden anlayanlar ne yapmam gerektiğiyle ilgili fikir verirse sevinirim. Cihazın garantisi bitmiş durumda.

Başka bir şarj adaptörüyle deneyin devam ederse şarj soketiniz ile ilgili bir sıkıntı olabilir aynı sorun babamın A30s cihazındada oluyordu farklı adaptör takınca çözüldü.

Dediğiniz gibi şatj soketinde sıkıntı olabilir. Diğer bir ihtimal şarj aletinde problem olabilir. Şarj soketinin içini temizleme şansınız varsa hafifçe temizleyin veya içine üfürebilirsiniz. Pisliğin bir kısmı çıkar. Sorun devam ederse ve garantisi varsa garatiye gönderin srun o ise şarj soketini değiştirirler. Garantisi yoksa güvendiğiniz bir telefoncuya götürün onlar da değişimini yapıyor.

Çözüm bulabildiniz mi ? Benimde cihazım aynı şekilde şarj kesiyor. Daha 2 haftalık cihaz

Çözüm bulabildiniz mi ? Benimde cihazım aynı şekilde şarj kesiyor. Daha 2 haftalık cihaz
Anakart şarj entegre sorunu. Benim ayrıca Şarj soketim de kullanıma bağlı yıpranmış onu da değiştirttim. Tabii cihaza bakmadan kesin hüküm vermek doğru olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı