Samsung A23 vs Samsung M23

baystark17

Hectopat
Selam bir tanıdığıma telefon alacağız hangisi daha iyi? M serisi sorunlu diye söylenti duydum ne kadar doğdu

Son düzenleme:
Peki A23'ün kamera dışında artısı nedir? Bir de m serisi sorunlu diye duydum ne kadar doğrudur.
Annem için aldık biz, hiçbir sorunu yok, ne gibi bir sorundan bahsediyorsunuz?

Peki A23'ün kamera dışında artısı nedir? Bir de m serisi sorunlu diye duydum ne kadar doğrudur.
Kamera olarakta pek öne geçtiğini söyleyemem çünkü M23'ün aksine A23'te 4K video çekim özelliği yok. A23'te 4 kamera var, tek artı bu bence. Kameraların donanımsal desteklerine bakınca da M23 öne geçiyor. Sorundan kastınız ne anlayamadım ama bir aralar bazı M ve A modellerinde donma problemleri yaşanıyordu. Uzun zaman önceydi, çözmüş olmaları lazım.

Yanlış bilgi
Ekran konusunda A23 AMOLED kullandığı için daha iyi. M23'ün ekranında ise 120Hz var. Eğer telefonla oyun oynamayacaksanız 120Hz gereksiz. Diğer konularda M23 daha iyi. M23 kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim. Ekran gayet iyi. Yalnız LCD olduğu için eğer AMOLED'den geçiyorsanız ekran kötü gelecektir. Performans konusunda gayet iyi. Nadiren kasma, donma yaşadım. Kamera da gayet iyi. Yalnız m serisinin şöyle bir olayı var. Samsung'un bazı uygulamaları m serisini desteklemiyor. Mesela Bixby, Samsung pay, Good lock gibi. Ama bunlar çok elzem şeyler değil. Bixby'de Türkçe dil desteği yok, Samsung pay Türkiye'de yok. Good Lock'u ise APK olarak kurabiliyorsun. Ben olsam M23 alırdım. Daha ucuz fiyata daha iyi özellikler alıyorsun.

Ayrıca telefon sorunlu değil. Gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı