Çözüldü Samsung A34, A54, ve S20 FE ne kadar sure yazilim destegi almaya devam eder?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mergen_t

Hectopat
Daha fazla  
Sorum basliktaki gibi. Ne kadar sure yazilim destegi alabilir, uygulama yuklemeye devam edebilirim, Android surumunuz eski hatasi almadan kullanmaya devam edebilirim?

S20 FE android 13 ile güncelleme desteği bitti. Yurtdışı çok nadir bazı modeller 14 alacak deniyor ama sanmıyorum.

A34 ve A54 android 15 net alacak android 16 için net konuşamam.

S20 FE'nin Snapdragon varyantı, Exynos varyantından bir yıl sonra çıktığı için meçhul. A34 ve A54 ise Android 17'ye kadar güncelleme alacak.
Geçen sene çıkan s21 fe için android 15 son deniyor bu yıl çıkan telefon içinse 16 son olması gerekir. İçindeki donanım android 17'de can çekişir. Eğer android 17 için alınıyorsa zerre değmez çünkü şuan ki verdiği performans yarı yarıya düşer. 3 sene önce çıkmış A serisi telefonlara android 12 kurulduğunda can çekiştiği gibi.

Hocam bu versiyonlar ne ifade ediyor bilmiyorum. Yilda bir yeni versiyon mu cikiyor? Ne kadar sure guncelleme alacak gibi?
Resmiyette A54 ve A34'ün 2028 yılına, S20 FE'nin 2024 yılına kadar güvenlik güncellemesi alacağı görünüyor.
Şuradan kendiniz de kontrol edebilirsiniz:

Hocam bu versiyonlar ne ifade ediyor bilmiyorum. Yilda bir yeni versiyon mu cikiyor? Ne kadar sure guncelleme alacak gibi?
Hocam önemli olan cihazın arayüzde kasıp kasmadığı kamera işlemci performansı. Kamerası çamur gibi olduktan sonra ön kamera 30fps, işlemci berbat olduğuktan sonra android 17 olsa ne yazar? Yerinizde olsam S20FE alırdım. Aktif olarak s21 fe kullanıyorum arkadaşlarımda s20 fe var ve gayet memnunlar.

Hocam önemli olan cihazın arayüzde kasıp kasmadığı kamera işlemci performansı. Kamerası çamur gibi olduktan sonra ön kamera 30fps, işlemci berbat olduğuktan sonra android 17 olsa ne yazar? Yerinizde olsam S20FE alırdım. Aktif olarak s21 fe kullanıyorum arkadaşlarımda s20 fe var ve gayet memnunlar.
2024 yılında son güvenlik güncellemesini alacak bir telefonu önermek kötülükten başka bir şey değil.

Resmiyette A54 ve A34'ün 2028 yılına, S20 FE'nin 2024 yılına kadar güvenlik güncellemesi alacağı görünüyor.
Şuradan kendiniz de kontrol edebilirsiniz:
Güvenlik güncellemelerinin kullanıma katkısı yok. Bana göre cihazları yavaşlatmak için bahaneden ibaretler. S10e cihazım android 12 aldı ve ömrü doldu. Halen cihaza zırt pırt güncelleme geliyor ve cihaz arayüzde bile kasmaya başladı ve deli gibi ısınıyor. Yani dediğim gibi leş gibi çalıştıktan sonra android 17 almasının önemi yok.

Yanlış anlayan olmasın güvenlik güncellemesi ile android güncellemeleri aynı şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı