Samsung A35 vs Honor 90

Executioner

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar babam için telefon alacağız. Önemli olan bataryası, zaten oyun oynamıyor. Uzun vadede hangisini önerirsiniz veya bu fiyat bandında önereceğiniz başka telefon var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme, yazılım garantisi, hoparlör, hafıza kartı desteği, suya toza dayanıklılık ve daha iyi ekran dayanıklılığı ile A35 öne çıkıyor.

Ekran özellikleri, ön tasarım, hızlı şarj, batarya, kamera paketi, depolama/ram ve dolu kutu içeriği ile gelmesi Honor 90'nın avantajları.

Kısaca uzun vadeden kastınız güncelleme garantisi ise A35, daha iyi batarya ise Honor 90 tercih edebilirsiniz.

@jamiroquai1907 Bir şeyi merak ediyorum da, mesela Honor 20 saate kadar video izlenebileceği, Samsung'sa 26 saate kadar video izlenebileceği bilgisini paylaşmış batarya için. Bu bilgilerin bir kıymeti var mı? Her üreticinin bu testleri yaparken referans aldığı standartlar farklı mı?

@jamiroquai1907 Bir şeyi merak ediyorum da, mesela Honor 20 saate kadar video izlenebileceği, Samsung'sa 26 saate kadar video izlenebileceği bilgisini paylaşmış batarya için. Bu bilgilerin bir kıymeti var mı? Her üreticinin bu testleri yaparken referans aldığı standartlar farklı mı?
Benim izlenimim; o verilerin gerçek hayat koşullarıyla %100 uyuşmadığı. Mesela internetten bir "Honor 90 battery test" videosu açtığımda verilen ekran süresi ile farklı bir videodaki ekran süresi veya Gsmarena'daki süre değişkenlik gösterebiliyor.

Samsung'un da belirttiği gibi: "Pil : Gerçek pil ömrü, ağ ortamına, kullanılan özellik ve uygulamalara, çağrı ve mesaj sıklığına, şarj edilme sayısına ve diğer pek çok faktöre bağlı olarak değişir."

Bazı şirketler cihazlarının batarya dayanıklılığını açıklıyor. Samsung detay vermekten genelde kaçınıyor. Honor ise marka olarak DXOMark ile yakın ilişkiler kurup yüksek puanlar ve yaptığı absürt dayanıklılık reklamlarıyla ön plana çıkmaya çalışıyor. Yani o bilgiler çok önemli ya da önemsiz diyemiyorum. En azından fikir verebilir. Samsung daha çok yazılımıyla işi yürütmeyi tercih ediyor. Batarya konusunda belli standartlar var ancak her üreticinin kendi AR-GE ekibi özelinde uyguladığı testler de vardır illa ki. Bu iki cihaz arasında bile pil teknolojisi farkı var: biri lityum polimer, diğeri lityum iyon pili kullanıyor.

Güncelleme, yazılım garantisi, hoparlör, hafıza kartı desteği, suya toza dayanıklılık ve daha iyi ekran dayanıklılığı ile A35 öne çıkıyor.

Ekran özellikleri, ön tasarım, hızlı şarj, batarya, kamera paketi, depolama/ram ve dolu kutu içeriği ile gelmesi Honor 90'nın avantajları.

Kısaca uzun vadeden kastınız güncelleme garantisi ise A35, daha iyi batarya ise Honor 90 tercih edebilirsiniz.
hocam internette satın alanlar honor 90 için bataryası hızlı bitiyor demisler (performans modunda bile)yani bircok kez gördum bu yorumu ama siz batarya için alınır diyorsunuz

hocam internette satın alanlar honor 90 için bataryası hızlı bitiyor demisler (performans modunda bile)yani bircok kez gördum bu yorumu ama siz batarya için alınır diyorsunuz
Şikayet eden kullanıcıların nasıl bir senaryoda cihazı kullandıklarını bilmiyorum. Mesela 6-7 saat ekran süresi alıp %40 şarjının kaldığını söyleyen de var, sabah %80 ile başlayıp akşama kadar %20'ye bile inmiyor diyen de. İşlemcilere bakıldığında; SD 7 gen 1, Exynos 1380'e göre batarya verimliliğinde daha önde ve 66W hızlı şarj avantajını da katınca bataryada önde görüyorum. Seçim sizin.

Son düzenleme:
Şikayet eden kullanıcıların nasıl bir senaryoda cihazı kullandıklarını bilmiyorum. Mesela 6-7 saat ekran süresi alıp %40 şarjının kaldığını söyleyen de var, sabah %80 ile başlayıp akşama kadar %20'ye bile inmiyor diyen de. İşlemcilere bakıldığında; SD 7 gen 1, Exynos 1380'e göre batarya verimliliğinde daha önde ve 66W hızlı şarj avantajını da katınca bataryada önde görüyorum. Seçim sizin.
honor 90 hoşuma gitti hocam acaba %20'den %80'e ne kadar sürede çıkıyor ve otomatik pil koruma sistemi var mı? samsungda mesela %85'de kesiyor şarjı

Bende 2 telefon arasındayım ancak güncelleme garantisi ve suya dayanıklılık nedeniyle A35 i tercih edeceğim galiba.
Hocam merhabalar anneme A35 alalı daha bir iki hafta oldu.Tam da dediğiniz nedenlerden dolayı A35 i tercih ettik.Valla cihaz bence beklentileri yeterince karşılıyor.Aslında A54 ile arasında kalmıştık fakat bir sene sonra çıkması nedeniyle bu cihazı aldık.

Yeni konular

Geri
Yukarı